![]() |
Wydział Nauk o Zdrowiu
i Nauk Społecznych KIERUNEK FILOLOGIA SPECJALNOŚĆ FILOLOGIA ANGIELSKA studia stacjonarne licencjackie (I stopnia) Specjalizacja nauczycielska Dodatkowe przedmioty do wyboru z zakresu: • języka angielskiego w biznesie • translatoryki |
FILOLOGIA ANGIELSKA - CHARAKTERYSTYKA
Kształcenie na specjalności Filologia angielska kładzie szczególny nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych. Oprócz możliwości uzyskania kwalifikacji do nauczania języka angielskiego w ramach specjalizacji nauczycielskiej, studenci mają do wyboru przedmioty dodatkowe z zakresu:
Ukończenie specjalizacji nauczycielskiej zapewnia studentom zdobycie rzetelnej wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych. Studenci nabywają kompetencje w zakresie przygotowania merytorycznego, psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego. Integralną częścią kształcenia nauczycielskiego są praktyki, podczas których studenci poznają specyfikę zawodu nauczyciela, zasady organizacji pracy i funkcjonowania wybranych placówek, uczestniczą w życiu przedszkoli i szkół, obserwują lekcje języka angielskiego i prowadzą je samodzielnie.
Dodatkowo oferowane wybieralne przedmioty:
Zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonych salach dydaktycznych. Sprzęt multimedialny najnowszej generacji pozwala na efektywną naukę zarówno przedmiotów akademickich, jak i języka angielskiego. Czternaście godzin przedmiotów praktycznych tygodniowo gwarantuje opanowanie języka jako narzędzia poznawania świata, kultury oraz ludzi. Sprzyja także pogłębianiu wiedzy akademickiej i rozwijaniu zainteresowań w różnych dziedzinach życia. Ponadto, bezprzewodowy internet, dostęp do światowych baz danych na terenie PSW oraz z komputera domowego, ciągle poszerzane zbiory biblioteczne podręczników, literatury pięknej i czasopism w języku angielskim czy usługi uczelnianego Telecentrum oferują studentom te same możliwości, co wydziały filologiczne w dużych ośrodkach akademickich.
PSW współpracuje z uniwersytetami zagranicznymi w ramach projektów unijnych takich jak Socrates-Erasmus, Asystentura Comeniusa oraz amerykański program Work&Travel, które zapewniają studentom pracę, dodatkowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe, możliwości wyjazdu na międzynarodowe staże oraz aktywny wypoczynek w krajach Unii Europejskiej i na terenie Stanów Zjednoczonych. Wyjazdy zagraniczne na praktykę pedagogiczno-zawodową trwają od 13 do 45 tygodni.
Studenckie Koło Anglistów skupia pasjonatów, którzy realizują się poprzez aktywne i regularne uczestnictwo w życiu Uczelni oraz Zakładu Neofilologii. Studenci poszerzają swoje zainteresowania naukowo-badawcze, organizują dyskusje tematyczne i wymianę doświadczeń, dzięki czemu nabywają praktyczne umiejętności samokształcenia. Biorąc udział w konkursach kulturoznawczych, recytatorskich, tłumaczeniowych oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zgłębiają wiedzę na temat krajów anglosaskich. Dodatkowo Koło daje możliwość współtworzenia i przeprowadzenia lekcji pokazowych oraz konkursów językowych i kulturowych z udziałem lokalnej społeczności szkolnej http://www.pswbp.pl/index.php/pl/wydzia-nauk-o-zdrowiu-i-nauk-spoecznych-kn/katedra-nauk-humanistycznych-i-spoecznych-kn/kolo-naukowe-anglistow
WYKAZ PRZEDMIOTÓW W CYKLU KSZTAŁCENIA
W cyklu edukacyjnym studenci zdobywają wiedzę i rozwijają swoje umiejętności w ramach bloków przedmiotów:
Filologia angielska oferuje również cztery rodzaje studiów podyplomowych
(http://www.pswbp.pl/index.php/pl/studia-podyplomowe-aceu).