Samorząd Studencki

SAMORZĄD STUDENCKI
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej


Aktualny skład osobowy Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PSW w Białej Podlaskiej

ul. Sidorska 107 p. 023 (Dom Studenta)
tel. +48 83 344 69 26

ul. Sidorska 95/97 p. 151R (Rektorat)
tel. +48 83 345 62 74
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pierwsze wybory do Samorządu Studenckiego w PSW w Białej Podlaskiej odbyły się w II semestrze roku akademickiego 2000/2001 w miesiącu maju.

Działalność samorządu koncentruje się wokół następujących zadań: wyłonienie przedstawicielstwa poszczególnych grup do organu samorządu, uczestnictwo w opracowywaniu przepisów wewnętrznych w Uczelni ( regulamin samorządu, zasady przyznawania pomocy materialnej), wypracowywanie form kontaktów, przekazywanie informacji i współpracy z władzami Uczelni, rola opiekuna itp.)

Samorząd aktywnie angażuje się w bieżące życie Uczelni. Uczestniczy w pracach Senatu, Komisji Dyscyplinarnej i Odwoławczej, Komisji Stypendialnej.
Bierze udział w wyjazdach na Targi Edukacyjne. Współpracuje z różnymi organizacjami tj.: AZS, NZS, PTTK. Bierze udział w akcjach charytatywnych: „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" czy „STÓŁ WIGILIJNY". Organizuje imprezy rozrywkowe takie jak JUWENALIA czy dyskoteki. Samorząd Studencki angażuje się także w proces rekrutacji udzielając informacji w specjalnie zorganizowanych do tego celu punktach dla kandydatów na pierwszy rok studiów.

Czym zajmuje się samorząd?

* Broni spraw studentów,
* Uczestniczy w decyzjach dotyczących sprawach PSW, poprzez aktywny udział w zebraniach z kierownictwem Uczelni oraz poprzez swoich przedstawicieli w Senacie,
* Opiniuje projekty decyzji organów PSW w sprawach związanych z organizacją i regulaminem studiów,
* Wybiera przedstawicieli do Senatu Uczelni,
* Popiera naukowe, kulturalne, sportowe, turystyczne, gospodarcze i inne inicjatywy studenckie,
* Kreuje życie studenckie Uczelni,
* Działa na rzecz podnoszenia wiedzy i umiejętności studentów PSW,
* Promuje na zewnątrz studentów i absolwentów PSW,
* Stanowi siatkę informacyjną w zakresie planów naukowo-dydaktycznych Uczelni, projektów i posunięć Samorządu oraz odnośnie bieżących spraw środowiska akademickiego,
* Współdecyduje z władzami Uczelni w sprawach rozdziału stypendiów i nagród,
* Współdecyduje z odpowiednimi organami Uczelni w sprawach podziału funduszy i innych środków PSW przeznaczonych na cele studenckie.

Codziennie w godzinach dyżurów przyjmujemy różne propozycje braci studenckiej, wnioski a także skargi dotyczące funkcjonowania naszej Uczelni.