Samorząd Studencki

SAMORZĄD STUDENCKI
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej


Przewodniczący URSS - Adam Artymiuk 
Wiceprzewodniczący URSS - Magdalena Gmyrek
Sekretarz URSS - Daria Banasiak

ul. Sidorska 105 p. 023 (Dom Studenta)
21-500 Biała Podlaska
tel. 0-83 344 69 26
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Aktualny skład osobowy Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PSW w Białej Podlaskiej

Pierwsze wybory do Samorządu Studenckiego w PSW w Białej Podlaskiej odbyły się w II semestrze roku akademickiego 2000/2001 w miesiącu maju.

Działalność samorządu koncentruje się wokół następujących zadań: wyłonienie przedstawicielstwa poszczególnych grup do organu samorządu, uczestnictwo w opracowywaniu przepisów wewnętrznych w Uczelni ( regulamin samorządu, zasady przyznawania pomocy materialnej), wypracowywanie form kontaktów, przekazywanie informacji i współpracy z władzami Uczelni, rola opiekuna itp.)

Samorząd aktywnie angażuje się w bieżące życie Uczelni. Uczestniczy w pracach Senatu, Komisji Dyscyplinarnej i Odwoławczej, Komisji Stypendialnej.
Bierze udział w wyjazdach na Targi Edukacyjne. Współpracuje z różnymi organizacjami tj.: AZS, NZS, PTTK. Bierze udział w akcjach charytatywnych: „POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ" czy „STÓŁ WIGILIJNY". Organizuje imprezy rozrywkowe takie jak JUWENALIA czy dyskoteki. Samorząd Studencki angażuje się także w proces rekrutacji udzielając informacji w specjalnie zorganizowanych do tego celu punktach dla kandydatów na pierwszy rok studiów.

Czym zajmuje się samorząd?

* Broni spraw studentów,
* Uczestniczy w decyzjach dotyczących sprawach PSW, poprzez aktywny udział w zebraniach z kierownictwem Uczelni oraz poprzez swoich przedstawicieli w Senacie,
* Opiniuje projekty decyzji organów PSW w sprawach związanych z organizacją i regulaminem studiów,
* Wybiera przedstawicieli do Senatu Uczelni,
* Popiera naukowe, kulturalne, sportowe, turystyczne, gospodarcze i inne inicjatywy studenckie,
* Kreuje życie studenckie Uczelni,
* Działa na rzecz podnoszenia wiedzy i umiejętności studentów PSW,
* Promuje na zewnątrz studentów i absolwentów PSW,
* Stanowi siatkę informacyjną w zakresie planów naukowo-dydaktycznych Uczelni, projektów i posunięć Samorządu oraz odnośnie bieżących spraw środowiska akademickiego,
* Współdecyduje z władzami Uczelni w sprawach rozdziału stypendiów i nagród,
* Współdecyduje z odpowiednimi organami Uczelni w sprawach podziału funduszy i innych środków PSW przeznaczonych na cele studenckie.

Codziennie w godzinach dyżurów przyjmujemy różne propozycje braci studenckiej, wnioski a także skargi dotyczące funkcjonowania naszej Uczelni.

sowki2017-slider690x300

Więcej…

Konkurs Sówki 2016
dla studentów i absolwentów Uczelni
kategorie konkursowe:
naukowiec, lider absolwentów, społecznik, sportowiec
zgłoszenia: do dnia 05.09.2016 r., Rektorat Uczelni, pok. 202 lub skan podpisanego formularza złoszeniowego na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 Regulamin konkursu SÓWKI 2016 (pdf)
 Formularz zgłoszeniowy - SÓWKI 2016 (pdf)

logo_samorzd

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie "SÓWKI 2015"! Konkurs organizowany jest dla najlepiej uczących się i najaktywniejszych społecznie studentów. W konkursie mogą uczestniczyć studenci oraz absolwenci PSW.

 

Więcej…

logo_samorzd_90x96

Uczelniana Rada Samorządu Studenckiego jako organ reprezentujący ogół studentów w sprawach dotyczących studiów, funkcjonowania Uczelni i innych spraw studenckich przed organami Uczelni oferuje Wam pomoc w każdej sytuacji.

Więcej…

10626380_656121981167886_6932189701802937989_oPodczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 doceniono najlepiej uczących się i najaktywniejszych społecznie studentów wręczając stauetki Sówek.

Więcej…