rektoratAkademia Bialska Nauk Stosowanych
im. Jana Pawła II

Dane teleadresowe:
ul. Sidorska 95/97
21-500 Biała Podlaska
woj. lubelskie, POLSKA
http://www.akademiabialska.pl/
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. +48 83 344 99 00
NIP 537 21 31 853, REGON 030310705
Godziny urzędowania admnistracji:
Poniedziałek - Piątek
godz. 7:30 - 15:30

Akademia Bialska Nauk Stosowanych Jana Pawła II, w skrócie ABNS w Białej Podlaskiej, została powołana w 2000 r. Obecnie kształcimy na 18 kierunkach BEZPŁATNYCH studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich (uzupełniających).

Campus ABNS (szczegóły) w Białej Podlaskiej to również nowoczesny akademik usytuowany około 250 m od głównego budynku ABNS. Dysponuje 192 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych o wysokim standardzie wyposażenia. W 2-os. pokojach z łazienkami znajdują się m.in. lodówka, telewizor, telefon, stałe łącze internetowe, a w budynku znajduje się również: pralnia, suszarnia, sala fitness, siłownia, świetlica, sala konferencyjna. Dom Studenta oferuje miejsca dla kadry profesorskiej oraz miejsca dla studentów niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się kuchnie z pełnym wyposażeniem.

ABNS w Białej Podlaskiej posiada Centra badawcze (szczegóły), które otwarto we wrześniu 2012 i 2014 roku.

CBI w Białej Podlaskiej zaprasza do współpracy wszystkie instytucje działające na rzecz nauki oraz podmioty gospodarcze zainteresowane realizacją badań naukowych i prac rozwojowych w następujących obszarach badawczych realizowanych w laboratoriach:
- Zakładu Zdrowia: w ramach których są prowadzone diagnostyczne i epidemiologiczne badania nad chorobami zakaźnymi. W chwili obecnej prowadzone są badania w zakresie gruźlicy i boreliozy.
- Zakładu Informatyki, gdzie prowadzone są badania skierowane na rozwój optycznych technik gromadzenia i przetwarzania informacji.
- Zakładu Budownictwa, gdzie głównym obszarem badawczym i podstawowych działań wdrożeniowych jest energia odnawialna.

26 września 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Badań środowiska, rolnictwa i technologii innowacyjnych EKO-AGRO-TECH (szczegóły).

W ramach tego Centrum powstały następujące Laboratoria: Laboratorium Analiz Środowiskowych (analizy geośrodowiskowe i badania środowiskowe w zakresie fizyki budowli), Laboratorium Analiz Biologiczno – Żywieniowych, Laboratorium Mechaniki, Budowy i Eksploatacji Maszyn. W ramach Centrum Badań powstały również wspólne dla wszystkich laboratoriów pomieszczenia konferencyjno – informacyjne, które zostały wyposażone w niezbędne urządzenia i sprzęty.

Centrum służy do nawiązywania i rozwoju współpracy na linii gospodarka – nauka. Oferowane w ramach infrastruktury badania i technologie będą mogły zostać wykorzystane zarówno w działalności produkcyjnej jak i usługowej i prowadzić będą do rozwoju potencjału oraz wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw regionu.

Działalność Regionalnego Centrum Badań stanowi ogromny bodziec dla podmiotów gospodarczych do inwestowania w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, mające na celu usprawnienie i wzrost konkurencyjności prowadzonych przez przedsiębiorców działalności.

17 października 2015 r. wraz z obchodami XV Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego do użytku została oddana hala sportowa wraz z zapleczem dydaktycznym (szczegóły).

Według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy" 2016 Akademia Bialska Nauk Stosowanych zajęła 1 miejsce i jest najlepszą uczelnią w Polsce w gronie państwowych wyższych szkół zawodowych.

Kolejnymi sukcesami uczelni w 2016 roku było uzyskanie kategorii naukowej „A" Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych, oraz kategorii naukowej „B" Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

W dniu 6 grudnia 2016 roku został oddany do użytku najnowszy obiekt uczelni - nowoczesna Akademicka Biblioteka Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych (szczegóły)

25 marca 2017 miało miejsce otwarcie Stadionu Piłkarskiego ABNS.

12 czerwca 2017 Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II po raz drugi zwyciężyła w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw – Rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych.

W lipcu 2017 roku funkcjonowanie rozpoczął zmodernizowany uczelniany Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Międzyrzecu Podlaskim. Obiekt wzbogacił się o cztery nowe domki letniskowe z 22 miejscami noclegowymi.

1 września 2017 w miejscu dotychczasowego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Warszawy powstało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II.

29 maja 2018 Akademia Bialska Nauk Stosowanych uzyskała po raz trzeci z rzędu I miejsce w dziewiętnastej edycji Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Perspektywy 2018.

16 lipca 2018 miało miejsce uroczyste otwarcie Zespołu Basenów Otwartych ABNS.

Uczelnia posiada 22-letnie doświadczenie edukacyjne, potwierdzone pozytywnymi ocenami Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek
i Położnych. W ciągu 22 lat działalności zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych, by w 2016, 2017, 2018 i 2021 roku stać się najlepszą uczelnią w Polsce w gronie państwowych wyższych szkół zawodowych! (w ogólnopolskim rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw"). Akademię Bialską Nauk Stosowanych wyróżniono też w 2016 r. w rankingu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Misją Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II jest kształcenie młodzieży na wysokim poziomie jakościowym, inicjowanie i prowadzenie badań naukowych, a także działań na rzecz rozwoju miasta i regionu.

 

Zapraszamy do Białej Podlaskiej! 
Zapraszamy do ABNS! Nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się uczelni.