Komisja Europejska ogłosiła dodatkowy konkurs wniosków o dofinansowanie projektów Erasmus+ typu „Partnerstwa strategiczne” dla szkolnictwa wyższego, dotyczących gotowości do prowadzenia edukacji cyfrowej (Partnerships for Digital Education Readiness).

 

Termin składania wniosków to 29 października 2020 r. godz. 12:00

Projekty mogą trwać od 12 do 24 miesięcy i muszą się rozpocząć między 1 marca a 30 czerwca 2021 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Komunikacie  Komunikat-FRSE-CV-10-OK.pdf i wytycznych do projektu „2nd corrigendum 2020  2nd-corrigendum-2020-pg-extract-covid_en.pdf .

Przypominam, że:

Partnerstwa Strategiczne Erasmus+ to projekty edukacyjne, których celem jest wdrażanie i upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań w szkołach wyższych w krajach programu (28 krajów UE + Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja, Serbia, Republika Macedonii Północnej).

Projekty Partnerstwa Strategicznego powinny przyczyniać się do:

- modernizacji oferty dydaktycznej uczelni,

- podniesienia jakości kształcenia,

- lepszego dostosowania kształcenia do potrzeb społeczeństwa i gospodarki

poprzez tworzenie i wdrażanie innowacyjnych rezultatów.

 

Rezultatami Partnerstw Strategicznych : przedmioty, moduły, kurs e-learningowy, nowe specjalizacje, materiały dydaktyczne, nowa metoda dydaktyczna itp.

Partnerstwa Strategiczne pozwalają na sfinansowanie między innymi: konferencji i innych działań upowszechniających rezultaty projektu; działania mobilnościowe i przygotowanie językowe, w tym: mobilności łączone i udział w programach intensywnych (szkołach letnich) w przypadku studentów; krótkich szkoleń (od 3 dni) i wyjazdów długoterminowych (rok), uczenia w trakcie programów intensywnych (szkoły letnie), wyjazdów na spotkania robocze grup projektowych w przypadku pracowników; przyjazdów ekspertów z danej dziedziny oraz kosztów zarządzania projektem.

Minimalny skład konsorcjum realizującego projekt to trzy instytucje z trzech różnych krajów programu, przy czym jedna z nich pełni funkcję koordynatora i tylko ona wnioskuje o dofinansowanie w imieniu całego partnerstwa.

Uczelnie z krajów programu biorące udział w projekcie muszą mieć Kartę Erasmusa dla szkolnictwa wyższego.

 

Zachęcam do zapoznania się z:

- informacjami na temat Partnerstw Strategicznych na stronie internetowej projektu, a w szczególności do zapoznania się z zakładką dotyczącą koordynowanych przez polskie uczelnie projektów:

https://erasmusplus.org.pl/akcje/akcja-2-szkolnictwo-wyzsze/

- prezentacjami ze spotkania informacyjnego nt. konkursu wniosków w roku 2020  https://erasmusplus.org.pl/wydarzenia/spotkanie-informacyjne-o-projektach-partnerstw-strategicznych-dla-szkolnictwa-wyzszego-konkurs-wnioskow-2020-2/.

- załączonym artykułem (Partner Międzynarodowy), który w bardzo zwięzły sposób wyjaśnia czym są Partnerstwa Strategiczne i jak rozpocząć pracę nad pisaniem projektu:

  Artyku_Partner_Midzynarodowy.pdf

 

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie proszę o kontakt.

Kontakt:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
+48 83 344 99 00 wew. 247

czwartek, 10 września 2020 07:02 Poprawiony: czwartek, 10 września 2020 07:06 Wpisany przez Agnieszka Monika Kaliszuk