Koło naukowe Rusycystów

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE RUSYCYSTÓW (SKNR)

Działające przy Zakładzie Neofilologii w PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej Studenckie Koło Naukowe Rusycystów, zrzesza studentów wszystkich trzech roczników specjalności Filologia Rosyjska. Na swoje spotkania zapraszamy jednak wszystkich tych, którzy nazywają siebie sympatykami języka rosyjskiego, szeroko pojętej kultury rosyjskiej jak i samej Rosji. Uczestnictwo w Kole jest dobrowolne.

Główne cele działalności Studenckiego Koła Naukowego Rusycystów to:

  • rozwój naukowy członków Koła;
  • wykorzystanie potencjału naukowego studentów w zakresie wykraczającym poza program nauczania;
  • popularyzacja nauki w środowisku studenckim;
  • udział w Konferencjach,  Sesjach Kół Naukowych;
  • rozbudzanie zainteresowań studentów, związanych z kulturą, literaturą i sztuką rosyjską, jak również rozwijanie innych form aktywności studentów oraz integracja środowiska akademickiego.

Wszystkie organizowane przez SKNR spotkania mają charakter naukowy i mają za zadanie w przystępny i ciekawy sposób przybliżyć cywilizację i kulturę Rosji, poszanowanie tradycji oraz sprawdzenie znajomości rosyjskich realiów. Są one skierowane nie tylko do członków, którzy składają deklarację przystąpienia do Koła, ale również do studentów wszystkich kierunków i specjalności PSW oraz do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę na temat Rosji.

ZAPRASZAMY NA NASZE SPOTKANIA!!! WARTO BYĆ AKTYWNYM!!!

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Rusycystów

Obraz_075

Z matrioszką u przedszkolaków

 

Więcej…

20150602_114041

Spotkanie
Studenckiego Koła Naukowego
Rusycystów

Więcej…

czeczenia_zapr21
Obraz_054Za nami IV Majówka z PSW, podczas której nie mogło zabraknąć prezentacji kierunku Filologia rosyjska oraz atrakcji przygotowanych przez studentów Studenckiego Koła Naukowego Rusycystów.

Więcej…

IV Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych

14 kwietnia 2015 r. w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych na temat: „Koła Naukowe – szkołą twórczego działania”, organizowana przez Koło Naukowe Studentów Turystyki i Rekreacji. Tradycyjnie głównym celem konferencji było „stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji osiągnięć naukowych studentów należących do uczelnianych kół naukowych”.

Więcej…

182035

„Ożenek” Nikołaja Gogola

Więcej…

1

 Studenci Filologii Rosyjskiej na

Dniu Języka Rosyjskiego

w ZSZ nr 1

Więcej…

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1