Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Anglistyka,
vi. promocja Uczelni i kierunku anglistyki wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów

jeden_dzie_z_ycia_studenta_filologii_angielskiej_2019Informujemy, że 10 grudnia 2019r. w godz 8.00-13.20 w sali 159R odbędzie się cykl wykładów i ćwiczeń w języku angielskim dla zaproszonych uczniów z IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Klasa językowa będzie mogła uczestniczyć w ww zajęciach w ramach inicjatywy Jeden dzień z życia studenta filologii angielskiej PSW.  Harmonogram zajęć poniżej.

 Jeden_dzien_z_ycia_studenta_filologii_angielskiej_-_harmonogram_zaj.docx

 

swiateczne_karaoke_po_angielskuSerdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do udziału w świątecznym Karaoke po angielsku, które odbędzie się w MIKOŁAJKI tj 6 grudnia 2019 o godz. 11.40-13.20 w sali 142R. Zapraszamy do występów na scenie (szczegóły na plakacie) jak również do zabawy na widowni.

Check_your_English_201919 listopada odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy "Check Your English" w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Angelika Szemietucha, Weronika Brodacka, Patrycja Syty, Julia Sacharczuk, Weronika Nieścioruk i Klaudia Tarasiuk - 6 studentek    I roku Filologii angielskiej zdobyło pierwsze doświadczenie nauczycielskie, włączając się w przeprowadzenie Konkursu oraz pracę w Komisji Konkursowej.

Z chęcią przyjmiemy zaproszenie za rok :-)

ZDJECIE_RECITATION_CONTEST_2019Dnia 28 października  2019 odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Białej Podlaskiej. Adrianna Białecka, Irmina Firysiuk i Piotr Hardyl - studenci reprezentujący Studenckie Naukowe Koło Anglistów włączyli się w prace Komisji Konkursowej.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok:-)

milionerzy_w_LO_Staszica_-53970480_357312048212187_5304245586487148544_n
Dn. 21.03.2019 Koło Naukowe Anglistów zawitało w IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Odbyła się tam lekcja pokazowa pt Who wants to be a millionaire? w formule teleturnieju w języku angielskim. Licealiści podzieleni na dwa zespoły w asyście studentów Filologii angielskiej PSW odpowiedzieli łącznie na 15 pytań i "wygrali" wirtualne pieniądze na cel dobroczynny.

Dziękujemy za zaproszenie!!! Do zobaczenia za rok.

gra_o_indeks_2012-_ogoszenie

Filologia angielska informuje, że w trakcie Dni Otwartych PSW. 13 marca 2019 o godz. 9.00 odbyła się    IX edycja Konkursu Języka Angielskiego GRA O INDEKS.

W konkursie wzięło udział 81 uczniów klas ponadgimnazjalnych z 9 szkół z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Łosic. Po konkursie odbyły się również warsztaty tłumaczeniowe pt. Voice-over.

Przewidziane regulaminem nagrody główne (tj. 3 indeksy na Filologię Angielską PSW w Białej Podlaskiej oraz nagrody rzeczowe) zostały wręczone laureatom tego samego dnia przez Prorektora dr inż.Agnieszkę Smarzewską oraz Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych prof. nadzw. dr hab. Marcina Weinera. Pzyznano też nagrodę wyróżnienia za 4 wynik w konkursie.

regulamin_-GRA_O_INDEKS_IX_edycja-_2019.docx

Laureaci, galeria zdjęć oraz tegoroczny test konkursowy poniżej:

 

Więcej…

bialski_konkurs_wiedzyDn. 01.03.2019 odbyła się VIII edycja Bialskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglosaskich. W Konkursie wzięło udział 35 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Tematyką przewodnią tegorocznej edycji była WALIA. Tradycyjnie częścią składową testu było zadanie sprawdzające rozumienie wykładu otwierającego Konkurs oraz pytania sprawdzające wiedzę z historii, geografii, literatury oraz kultury (film, muzyka, sztuki piękne) Walii.

Dodatkowo po konkursie odbyły się dwa bloki warsztatowe prowadzone prze wykładowców Filologii angielskiej. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak student.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz materiały promocyjjne PSW ufundowane przez władze naszej uczelni. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w Konkursie i zapraszamy za rok!!!

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1