Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Anglistyka,
vi. promocja Uczelni i kierunku anglistyki wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów

IMG_20180313_094525W dniach 8 i 13 marca KOŁO ANGLISTÓW przeprowadziło dwie lekcja pokazowe języka angielskiego dla najmłodszych odpowiednio w Niepublicznym Przedszkolu Kraina Uśmiechu i naszym Uczelnianym Żłobku Zielony Słonik. Lekcję opartą na bazie piosenki Baby Shark przeprowadziły studentki II roku Magdalena Gmyrek i Angelika Grzesiuk pod opieką dydaktyków filologii angielskiej Anny i Daniela Sawczuk. Odzew dzieci był bardzo pozytywny: podobała im się piosenka z pokazywaniem, nauka słownictwa członków rodziny oraz zabawy ruchowe nawiązujące do treści poisenki. Mamy ponowne zaproszenie do tych bialskich placówek więc mówimy DO ZOBACZENIA.

Więcej…

gra_o_indeks_2012-_ogoszenie

W trakcie Dni Otwartych PSW w Białej Podlaskiej dn 21.03.2018 odbyła się  VIII edycja konkursu GRA O INDEKS w którym wzięło udział prawie 40 uczniów z 8 szkól ponadgimnazjalnych z Białej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego i Łukowa. Po zmaganiach intelektualnych odbyły się 45-min zajęcia pokazowe w języku angielskim w formule GAME SHOW prowadzone przez Studenckie Koło Naukowe Anglistów.

Przewidziane regulaminem nagrody główne (tj. 3 indeksy na Filologię Angielską PSW w Białej Podlaskiej oraz nagrody rzeczowe) zostaną wręczone przez prorektora dr Agnieszkę Smarzewską w środę 28.03.2018 o godz.10.00 w Sali Senatu do której serdecznie zapraszamy laureatów konkursu oraz czołową trójkę rankingową wraz z nauczycielami. W razie zmiany terminu poinformujemy zainteresowanych drogą mailową.

Laureaci, galeria zdjęć, tegoroczny test konkursowy oraz regulamin poniżej:

Więcej…

bialski_konkurs_wiedzy

W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 50 uczniów z Białej Podlaskiej i Małaszewicz.

Nagrody książkowe i słownikowe ufundowane zostały przez władze naszej Uczelni.

W ramach konkursu odbył się wykład akademicki dot. Indian Mutiny i część pytań testowych oparta była na treściach z wykładu.

Dodatkowo po konkursie odbyły się trzy bloki warsztatowe: tłumaczeniowy, kulturowo-fonetyczny i teleturniejowy.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku:)

Więcej szczegółów:

harmonogram_warsztatw_2018.pdf

 

 

20171213_102536_PRZYCIETE13 grudnia 2017 Koło Anglistów miało zaszczyt przyjąć zaproszenie od I LO im. J.I. Kraszewskiego by włączyć się w Tydzień Języków Obcych organizowany w ich szkole.

Nasza propozycja zajęć to adaptacja programu telewizyjnego z przed 20 lat 'Decyzja należy do Ciebie'.

Wszystko odbyło się w języku angielskim z barwnym JURY i widownią złożoną z około 50 licealistów którzy mogli wypowiadać się po angielsku pomagając podjąć decyzję programowemu bohaterowi o imieniu David.

Więcej…

IMG_20171122_090635Aktywność Filologii Angielskiej w semestrze zimowym charakteryzowała się m.in. pracą w Komisji w kilku lokalnych Konkursach Międzyszkolnych testujących znajomość języka angielskiego w różnej formie. Oto gdzie mieliśmy okazję się udzielać:

Więcej…

liceum_katolickie-_tumaczenia 6 kwietnia 2017 r. Koło Anglistów gościło w bialskm Liceum Katolickim im. C.K. Norwida, kontynuując cykl lekcji tłumaczeniowych dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

Dwie lekcje poświęcono dwóm tematykom: 'Napisów w filmie' (materiał treningowy: Pingwiny z Madagaskaru) oraz 'Lektora w filmie' (pod lupą: Mocna kawa wcale nie jest taka zła).

Analiza wybranych fragmentów audiowizualnych i próby własnego tłumaczenia wraz z odegraniem ról były na tyle atrakcyjne, że otrzymaliśmy zaproszenia na kolejny rok:)

czytanie_w_sielczyku_gmyrek

31 marca 2017 r. w Społecznym Przedszkolu w Białej Podlaskiej studentka I roku filologii angielskiej PSW poprowadziła lekcję języka angielskiego.

Pani Magda, pod opieką wykładowcy PSW mgr Barbary Struk, przeczytała dzieciom z grupy sześciolatków anglojezyczną bajkę. Słuchanie poprzedziło wprowadzenie nowego słownictwa oraz zabawa ruchowa w chowanego - "Hide and seek".

Dzieci były zachwycone przeprowadzonymi zajęciami, mającymi na celu zachęcenie najmłodszych do sięgania także po obcojęzyczną literaturę dziecięcą. Spotkania będą miały charakter cykliczny.

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1