Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Filologia angielska,
vi. promocja Uczelni i kierunku Filologia, spejalność Filologia angielska wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów
pracownia_j.angCzłonkowie Koła Anglistów włączyli się w przygotowanie materiałów kulturowych do pracowni Filologii angielskiej. Dziękujemy Karolinie Rydz, Angelice Szemietucha i Pawłowi Cydejko za gazetkę pt. "Journey through must-see places in London." Aż chce się wracać z virtualu do realu:)

konkurs_w_maaszewiczach
Inforujemy, że w dniu 31.05.2021 przedstawiciel Studenckiego Koła Naukowego Anglistów Honorata Szyluk oraz Opiekun Koła uczestniczyli w pracach Jury V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej org. online przez Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Gartulujemy uczestnikom udanych występów oraz polecamy się Dyrekcji Szkoły na dalszą współpracę.

Więcej…

Konferencja-Naukowa-2021-Kociuk-Nasiowski
Dn. 20.05.2021 odbyła się prezentacja referatu pt."The Media and its Influence of the 2020  US Presidential Elections" na VII Konferencji Studenckich Kół Naukowych, KOŁA NAUKOWE – szkołą twórczego działania org. online przez PSWBP. Jak przystało na członków Rady Koła, Emilia Kościuk i Marcin Nasiłowski dali dobry przykład kolegom i koleżankim z Filologii angielskiej jak można prezentować swoje umięjętności językowe na forum większym niż sala zajęć :-).
bialski_konkurs_wiedzy

W dniach 16 i 20.04.2021 odbyła się X edycja Bialskiego Konkursu Wiedzy o Historii i Kulturze Krajów Anglosaskich z wykorzystaniem platformy https://www.testportal.pl/ (studenci wprowadzali treści konkursowe, generowali linki - podziękowania głównie dla Gabrieli Urbaniak). Po pierwszej części pisemnej (16.04) wyłonili się finaliści, którzy w części ustnej (20.04) zawalczyli o konkursowe podium:-). Nagrody ufundowały władze Uczelni.

koo_anglistw_w_bial_przegl
Koło anglistów zajmuje się pisaniem i opracowywaniem artykułów w języku angielskim na temat doświadczeń z życia studenta, które są później publikowane online w ramach Bialskiego Przeglądu Akademickiego. Zachęcamy do lektury artykułów pt. "The sky is no limit" pt. "Culture shock" (04.2021), "About my experience at PSW” (w druku) wraz z glosariuszem i ćwiczeniami językowymi (prawda/fałsz, krzyżówka). Oprócz ciekwych treści czytelnicy mogą też poćwiczyć swoje sprawności językowe. Klucz do zadań zamieszczony jest na jednej z kolejnych stron. Serdeczne dzięki dla następujących członków Koła: Darii Sawickiej (autorce 'Culture Shock'), Honoracie Szyluk, Małgorzacie Szkuta, Agnieszce Korgol (opracowanie zadań językowych)❤️ 

Dystopia_-_Grzybowski_Konrad
W marcu 2021 na Youtube ukazała się prezentacja Konrada Grzybowskiego, przedstawiciela Naukowego Koła Anglistów, pt. „The World of Distopia in Famous Novels and Screen Adaptations of Literary Works.” Zapraszamy do bardzo ciekawej analizy tematu. Gratulujemy autorowi :-)
Poczuj_si_jak_student_2021

W dn. 29-30.03.2021 odbyły się warsztaty online „Poczuj się jak student”  skierowane do wybranych klas językowych w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Staszica w Białej Podlaskie. Zajęcia obejmowały zaadaptowane treści programowe Filologii angielskiej PSW z obszarów literatury, kultury i historii Wielkiej Brytanii, dydaktyki języka angielskiego, języka angielskiego w biznesie, oraz praktycznej nauki języka angielskiego – ostatnie z wymienionych zajęć (konserwatorium pt. „Let’s talk about the media and the news”) zostały przeprowadzone przez reprezentantów Studenckiego Koła Naukowego Anglistów Emilię Kościuk i Marcina Nasiłowskiego :-)

 Harmonogram_z_linkami_-_Poczuj_si_jak_student.pdf 

Strona 1 z 5

pierwsza
poprzednia
1