Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Filologia angielska,
vi. promocja Uczelni i kierunku Filologia, spejalność Filologia angielska wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów

e-commerceInformujemy, że 09.05 w godz. 8.55-10.35 w auli 142R odbył się bardzo ciekawy wykład otwarty pt. E-commerce wygłoszony przez p. Joannę Orlik, EduInfluencerkę oraz dyrektor PrimE Centrum Języków Obcych w Białej Podlaskiej. Pani prelegent podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród odbiorców. Cieszymy się, że na widowni znaleźli się nie tylko członkowie Naukowego Koła Anglistów, ale również wielu studentów z kierunków filologia angielska, pedagogika czy marketing i zarządzanie :-) :-) :-).

Więcej…

artyku_DanyloPrzedstawiciel Koła Anglistów, Danylo Luzanov, napisał artykuł pt. Tłumaczenia niemal od urodzenia, który ukazał się w majowym numerze Przeglądu Akademickiego. Opisał w nim swoją przygodę z językami obcymi i tłumaczeniu sobie wszystkiego w kilku językach na raz. Dziś jako student na kierunku filologia angielska w ABNS w Białej Podlaskiej kontynuuje swoją lingwistyczną drogę. Składamy, również podziękowania dla p. Agnieszki Korgol za ułożenie zadań językowych do artykułu.

Więcej…

flaga_ukraina-_polskaW kwietniu 2022 Filologia angielska (studenci i wykładowcy) przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących w Ukrainie. Za zebrane pieniadze zakupiono m.in. 27 karimat i przekazano uczelnianej komórce współpracującej z organizacją pozarządową transportującą potrzebne produkty na Ukrainę. Mamy nadzieję, że choć symbolicznie mogliśmy pomóc.

Easter_BunnyW kontekście nadchodzących Świąt Wielkanocnych dn. 06.04 studenci I roku z Naukowego Koła Anglistów przeprowadzili lekcję pokazową pt. Easter Bunny w Przedszkolu Samorządowym nr 14 w Białej Podlaskiej. Zajęcia przygotowano w oparciu o piosenkę pt. This is the way the Bunny hops. Skrzaty z zerówki przedszkolnej były wniebowzięte :-). W trakcie lekcji zawitał do nich Króliczek Wielkanocny (za przygotowanie stroju dziękujemy jednej z mam naszych studentów:-) i przyniósł kosz pełen niespodzianek (maski królika do samodzielnej dekoracji). Królik mówił tylko po angielsku:-) Na koniec wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy po angielsku tą wielkanocną piosenkę - było dużo śmiechu i radości :-) :-) :-).

Więcej…

great23 marca 2022 mieliśmy okazję reprezentować Filologię angielską na Dniu Otwartym ABNS. Przy naszym anglosasko udekorowanym stoisku można było wziąć udział w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Do wygrania mieliśmy mnóstwo uczelnianych gadżetów. Przybliżaliśmy też treści ulotki dla zainteresowanych studiami na naszym kierunku.

Więcej…

IMG_20220321_094335Dnia 21.03.2022 Koło Anglistów włączyło się w coroczną inicjatywę IV LO w Białej Podlaskiej im. S. Staszica zwaną "Dniem Poligloty". Przeprowadziliśmy dwie lekcje pokazowe Introduction to the IPA (Opiekun Koła) oraz The Secrets of Polyglots and How to Become One? (Emilia Kościuk, Marcin Nasiłowski - studenci III roku).  Warsztaty z wymowy oraz konwersatorium przypadłY do gustu naszym słuchaczom - cieszymy sie bardzo. Było tak sympatycznie, że wręcz wpraszamy się za rok ;-).
gra_o_indeks_2012-_ogoszenie

Cieszymy się, że X edycja Konkursu GRA O INDEKS na Filologię angielską stała się faktem. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników z 8 szkół ponadpodstawowych z 3 miast tj. Włodawy, Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Konkurs odbył się 23 marca 2022 o godz. 10.15 w auli 159R w trakcie "Dnia Otwartego" Akademii Bialskiej. Bezpośrednio po Konkursie odbyła się lekcja pokazowa pt. Hacking prowadzona przez Studenckie Koło Naukowe Anglistów (studenci II roku, Honorata Szyluk, Paweł Buczyło). Z obiektywnych źródeł wiemy, że lekcja podobała się :-) :-) :-). Wyniki Konkursu oraz galeria zdjęć poniżej.

Więcej…

Strona 1 z 6

pierwsza
poprzednia
1