Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Filologia angielska,
vi. promocja Uczelni i kierunku Filologia, spejalność Filologia angielska wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów

Christmas_Karaoke_Show_2021Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do udziału w świątecznym Karaoke po angielsku, które odbędzie się w MIKOŁAJKI tj. 6 grudnia 2021 o godz. 13.30-15.00 w sali 133R. Zapraszamy do występów artystycznych na scenie (szczegóły na plakacie) jak również do zabawy na widowni. Oczywiście wszyscy pamiętamy o przestrzeganiu obostrzeń związanych z Covid-19: płyn dezynfekcyjny, maski, dystans społeczny.

Więcej…

day_of_the_deadW październikowym numerze Bialskiego Przeglądu Akademickiego pojawił się kolejny anglojęzyczny artykuł wraz z ćwiczeniami jęykowymi. Autorką Day of the Dead jest Julia Rabczuk a pomysłodawcami ćwiczeń są Honorata Szyluk, Agnieszka Korgol jak również Julia Rabczuk. Studenckie Koło Naukowe Anglistów dzięki sekcji Kącik Anglisty nie daje więc zapomnieć czytelnikom czasopisma o współczesnym lingua franca i daje możliwość poćwiczyć swoje sprawności językowe w kontekście interkulturowego ujęcia obchodzenia Święta Zmarłych.

Bialski Przegląd Akademicki, nr 42 - październik 2021 (pswbp.pl)

pracownia_j.angCzłonkowie Koła Anglistów włączyli się w przygotowanie materiałów kulturowych do pracowni Filologii angielskiej. Dziękujemy Karolinie Rydz, Angelice Szemietucha i Pawłowi Cydejko za gazetkę pt. "Journey through must-see places in London." Aż chce się wracać z virtualu do realu:)

konkurs_w_maaszewiczach
Inforujemy, że w dniu 31.05.2021 przedstawiciel Studenckiego Koła Naukowego Anglistów Honorata Szyluk oraz Opiekun Koła uczestniczyli w pracach Jury V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej org. online przez Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Gartulujemy uczestnikom udanych występów oraz polecamy się Dyrekcji Szkoły na dalszą współpracę.

Więcej…

Konferencja-Naukowa-2021-Kociuk-Nasiowski
Dn. 20.05.2021 odbyła się prezentacja referatu pt."The Media and its Influence of the 2020  US Presidential Elections" na VII Konferencji Studenckich Kół Naukowych, KOŁA NAUKOWE – szkołą twórczego działania org. online przez PSWBP. Jak przystało na członków Rady Koła, Emilia Kościuk i Marcin Nasiłowski dali dobry przykład kolegom i koleżankim z Filologii angielskiej jak można prezentować swoje umięjętności językowe na forum większym niż sala zajęć :-).
bialski_konkurs_wiedzy

W dniach 16 i 20.04.2021 odbyła się X edycja Bialskiego Konkursu Wiedzy o Historii i Kulturze Krajów Anglosaskich z wykorzystaniem platformy https://www.testportal.pl/ (studenci wprowadzali treści konkursowe, generowali linki - podziękowania głównie dla Gabrieli Urbaniak). Po pierwszej części pisemnej (16.04) wyłonili się finaliści, którzy w części ustnej (20.04) zawalczyli o konkursowe podium:-). Nagrody ufundowały władze Uczelni.

koo_anglistw_w_bial_przegl
Koło anglistów zajmuje się pisaniem i opracowywaniem artykułów w języku angielskim na temat doświadczeń z życia studenta, które są później publikowane online w ramach Bialskiego Przeglądu Akademickiego. Zachęcamy do lektury artykułów pt. "The sky is no limit" pt. "Culture shock" (04.2021), "About my experience at PSW” (w druku) wraz z glosariuszem i ćwiczeniami językowymi (prawda/fałsz, krzyżówka). Oprócz ciekwych treści czytelnicy mogą też poćwiczyć swoje sprawności językowe. Klucz do zadań zamieszczony jest na jednej z kolejnych stron. Serdeczne dzięki dla następujących członków Koła: Darii Sawickiej (autorce 'Culture Shock'), Honoracie Szyluk, Małgorzacie Szkuta, Agnieszce Korgol (opracowanie zadań językowych)❤️ 

Strona 1 z 5

pierwsza
poprzednia
1