AzerbejdanDalecy, bliscy - relacja ze spotkania z Azerbejdżanem 

 

 

18 lutego 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie cykliczne o nazwie:
„Dalecy, bliscy - spotkanie z Azerbejdżanem”.
Gośćmi Koła Naukowego Rusycystów byli Prezes Wspólnoty Polskiej „Polonia-Azerbejdżan” w Baku Olga Jurzanina-Makowielska (zawodowa skrzypaczka, ekspertka Azerskiego Muzeum Kultury Muzycznej) oraz jej zastępca Telman Huseynow (kierownik działu projektów inwestycyjnych w dużej szwajcarsko-azerbejdżańskiej firmie naftowej).
Ich barwna opowieść o intrygującym „kraju ognia” zawierała zarówno informacje na temat położenia Azerbejdżanu na mapie Europy, jego flagi, godła, języka i waluty narodowej, jak i historii, tradycji, zwyczajów oraz ciekawostki z życia codziennego mieszkańców tego kraju. Podczas spotkania licznie zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań, współudziału w ciekawej i bardzo ożywionej dyskusji oraz wysłuchania znanej piosenki „Sevgilim” w wykonaniu Pana Telmana.
Dowiedzieliśmy się również o  ważnej roli Polaków, jaką odegrali oni w historii Azerbejdżanu i jego stolicy – tę część spotkania poprowadziła Pani Olga Jurzanina-Makowielska, wnuczka światowej sławy specjalisty w dziedzinie historii i filozofii starogreckiej Aleksandra Makowielskiego.
Spotkanie przebiegło w serdecznej, miłej atmosferze i miało charakter multikulturowy, gdyż zgromadziło uczestników z Azerbejdżanu, Ukrainy, Białorusi i Polski.

Zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu "Dalecy, bliscy".

poniedziałek, 03 maja 2021 17:01 Poprawiony: wtorek, 04 maja 2021 07:06 Wpisany przez Elżbieta Struczyk