![]() |
Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych
KIERUNEK FILOLOGIA ANGIELSKA SPECJALNOŚĆ NAUCZYCIELSKA uzupełniające studia stacjonarne magisterskie (drugiego stopnia) |
FILOLOGIA ANGIELSKA - STUDIA DRUGIEGO STOPNIA (MAGISTERSKIE) - CHARAKTERYSTYKA
Od roku akademickiego 2019/2020 oferujemy studia drugiego stopnia (magisterskie) o profilu praktycznym na kierunku Filologia angielska. Zapraszamy zarówno tegorocznych absolwentów studiów licencjackich, jak i osoby, które ukończyły studia w ubiegłych latach, zwłaszcza nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych i przedszkolach. Uzyskanie tytułu magistra umożliwi im zdobycie pełnych kwalifikacji do nauczania języka angielskiego we wszystkich typach szkół i placówek systemu oświaty.
Filologia angielska oferuje zajęcia dydaktyczne łączące teorię z praktyką, które kładą nacisk na rozwijanie umiejętności praktycznych. Wiedza zdobywana na kierunku prowadzi do kształtowania kompetencji profesjonalnych oraz postaw osobowych, które pozwalają absolwentom na odgrywanie aktywnej roli zawodowej i społecznej. Studenci nabywają kompetencje w zakresie przygotowania merytorycznego oraz doświadczenie praktyczne w ramach praktyki kierunkowej, praktyki specjalistycznej oraz praktyk specjalnościowych.
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom osób już pracujących, oferując możliwość kształcenia na studiach stacjonarnych w ramach programu Indywidualnej Organizacji Studiów (IOS). Studiowanie w ramach elastycznego programu IOS jest bezpłatne oraz umożliwia pogodzenie pracy zawodowej z jednoczesnym podnoszeniem kwalifikacji niedaleko miejsca pracy i zamieszkania.
Plan studiów obejmuje kształcenie w ramach następujących grup przedmiotowych:
Oferujemy również następujące grupy przedmiotów wybieralnych w ramach specjalizacji:
Zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonych salach dydaktycznych. Od niedawna Zakład Neofilologii dysponuje dwoma cyfrowymi laboratoriami językowymi wyposażonymi w tablice interaktywne oraz systemy audiowizualne, umożliwiające wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i oprogramowania komputerowego w uczeniu się i nauczaniu języka angielskiego. Przedmioty praktycznej nauki języka angielskiego z elementami translatoryki gwarantują opanowanie języka na poziomie zaawansowanym jako narzędzia poznawania świata, kultury oraz ludzi. Ponadto, bezprzewodowy internet, dostęp do światowych baz danych na terenie PSW oraz z komputera domowego, ciągle poszerzane zbiory biblioteczne podręczników, literatury pięknej i czasopism w języku angielskim czy usługi uczelnianego Telecentrum oferują studentom możliwości samodzielnego pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań w różnych dziedzinach życia.
PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej współpracuje z uniwersytetami zagranicznymi w ramach projektów unijnych takich jak Erasmus+ Mobilność z krajami Programu (KA107) oraz Erasmus+ Mobilność z krajami Partnerskimi (KA103), które zapewniają studentom możliwość realizacji pobytu rocznego lub semestralnego w celu studiowania, a także odbycia stażu zagranicznego i zdobycia dodatkowego doświadczenia zawodowego w krajach Unii Europejskiej oraz w państwach poza Unią.
Studenckie Koło Anglistów skupia pasjonatów, którzy realizują się poprzez aktywne i regularne uczestnictwo w życiu Uczelni oraz Zakładu Neofilologii. Studenci poszerzają swoje zainteresowania naukowo-badawcze, organizują dyskusje tematyczne i wymianę doświadczeń, dzięki czemu nabywają praktyczne umiejętności samokształcenia. Biorąc udział w konkursach kulturoznawczych, recytatorskich, tłumaczeniowych oraz w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, zgłębiają wiedzę na temat krajów anglosaskich. Dodatkowo Koło daje możliwość współtworzenia i przeprowadzenia lekcji pokazowych oraz konkursów językowych i kulturowych z udziałem lokalnej społeczności szkolnej (http://www.pswbp.pl/index.php/pl/wydzia-nauk-o-zdrowiu-i-nauk-spoecznych-kn/katedra-nauk-humanistycznych-i-spoecznych-kn/kolo-naukowe-anglistow ).
Absolwenci studiów drugiego stopnia Filologii angielskiej posiadają pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na wszystkich etapach edukacyjnych. Ponadto mają szansę zatrudnienia w urzędach administracji publicznej, państwowej i samorządowej, w sektorach turystyki, bankowości oraz w instytucjach Unii Europejskiej.