Koło naukowe Progress

Studenckie Koło Naukowe „Progress”

 • SKN „Progress” zajmuje się szeroko pojętym szerzeniem idei zdobywania wiedzy, poszerzaniem świadomości społecznej studenta, rozwijaniem samodzielności i aktywności studenckiej.
 • Koło zostało powołane by poszerzać wiedzę studentów z obszaru nauk społecznych (dziedzina nauk społecznych, ekonomicznych, prawnych) zarówno od strony teoretycznej, jak i aspektów praktycznych.
 • Członkami Koła są studenci Katedry Ekonomii i Zarządzania - Zakładu Zarządzania, Ekonomii, Finansów i Rachunkowości.
 • Działalność Koła koncentruje się i opiera na pomysłach i inicjatywach wysuwanych przez samych członków SKN „Progress”. Do tej pory były to m.in.:
  • Uczestnictwo w konkursach ekonomicznych i olimpiadach studenckich,
  • Uczestnictwo w grach kierowniczych (symulacyjnych),
  • Uczestnictwo w konferencjach i seminariach naukowych,
  • Realizacja kursów e – learningowych,
  • Współorganizacja Dni Otwartych Uczelni, konferencji naukowych,
  • Organizacja wyjazdów edukacyjnych.

SKN „Progress” - „JESTEŚMY AKTYWNI – DZIAŁAMY”

Dane do kontaktu:
Opiekun: mgr Mariusz Pyra
Adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W dniu 15.12.2017r. SKN "Progress", wraz z opiekunem naukowym p. Mariuszem Pyrą, zorganizowało wyjazd edukacyjny do Warszawy, w ramach którego odwiedzili Sejm RP oraz Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S.Skrzypka. Wizyta w Sejmie była o tyle interesująca, że oprócz zwiedzania gmachu Sejmu wraz z przewodnikiem, była możliwość spotkania czołowych polityków, m.in. Ryszarda Petru czy Andrzeja Halickiego, z uwagi na trwające obrady. Drugi punkt wycieczki stanowił swoisty wehikuł czasu, którym można dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza. Pomógł on zrozumieć studentom podstawowe zagadnienia związane z pieniądzem i innymi procesami ekonomicznymi.

Zdjęcia są niewątpliwie dowodem na to, że kolejna już wycieczka SKN "Progress" została zaliczona do udanych oraz zapisze się w pamięci uczestników jako wspaniałe i niezapomniane przeżycie.

20171215_12165820171215_12282120171215_15125720171215_15334320171215_155427

Studenckie Koło Naukowe „Progress" Katedry Ekonomii i Zarządzania było w dniu 31.03.2017 r. organizatorem warsztatów z zakresu debat oksfordzkich, wystąpień publicznych oraz podstaw argumentacji. Spotkanie prowadził przedstawiciel Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich - Michał Kruszyński. Całe wydarzenie trwało 6 godzin, a czas ten został podzielony na dwie części.

Więcej…