Koło naukowe "Klub Pedagoga"

klub-pedagoga1Zbiórka pluszaków dla dzieci z domów dziecka oraz maskotek, słodyczy i ozdób choinkowych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kozuli 


Więcej…

Święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa przez najmłodszych.
Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo.
Polska była organizatorem w 1979 roku.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci wiele bibliotek, domów kultury
i teatrów przygotowuje imprezy promujące literaturę dla najmłodszych.
W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom". Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim dzieciom.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest wiele. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je logicznego myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim, a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania
i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Natomiast czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania. 

 

Przygotowała: Beata Kondrasiuk, studentka II roku Pedagogiki 

„Spotkanie z Mikołajem”
w Przedszkolu Samorządowym nr 13
oraz w Punkcie Przedszkolnym w Ciciborze Dużym

Więcej…

maseczki02 maseczki01 Klub Pedagoga studentów Pedagogiki Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przyłączył się do akcji Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej w szyciu maseczek dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz osób potrzebujących z gminy Biała Podlaska.
Zachęcamy również innych, aby włączyli się do tej akcji. Pamiętajmy - dobro powraca :) Wystarczy trochę chęci i sprawne rączki.

W panującej na świecie sytuacji każdy z nas może stać się bohaterem!

kn_klub_pedagoga

Spotkania na Teamsie we czwartki 
w godz. 17:30 - 18:30
kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Opiekunowie Koła:
dr Ewa Pawłowicz-Sosnowska Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
dr Sebastian Sobczuk  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przewodnicząca Koła Naukowego Klub Pedagoga:
Edyta Rafalska Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serdecznie zapraszamy do wolontariatu na rzecz potrzebujących
oraz do wspólnych  badań  naukowych

Więcej…