DSC01520

Wykład otwarty pt: Krew to życie.
Wszystko co musisz wiedzieć na temat oddawania krwi

 

 

 

Dnia 8 maja 2018 nasze koło naukowe we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizował wykład otwarty pt: Krew to życie. Wszystko co musisz wiedzieć na temat oddawania krwi. Poprowadziła go Pani Mariola Horeglad- pielęgniarka, która od wielu lat pracuje w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Swoją obecnością na wykładzie zaszczyciła nas Pani Prorektor do spraw studenckich Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej dr inż. Agnieszka Smarzewska.

Wykład dotyczył podstawowych informacji dotyczących składu krwi, funkcji poszczególnych elementów w niej zawartych, sytuacji w jakich najczęściej przetaczana jest krew i dlaczego oddawanie krwi jest tak ważnych i szlachetnym gestem pomocy innym. Pani Mariola wyjaśniła nam także kto może zostać krwiodawcą, ile razy w roku możemy oddać krew, jak również jakie zdarzenia losowe pozbawiają nas tej możliwości.

W imieniu naszego koła serdecznie dziękujemy Pani Marioli co wygłoszone do nas słowa!

Wykład zorganizowali:

Angelika Jankowska
Ewa Michałowska
Dominika Siennicka
Aleksandra Solarska

DSC01523 DSC01525 DSC01528
DSC01529 DSC01530
środa, 09 maja 2018 16:42 Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 08:25 Wpisany przez Angelika Jankowska