Koło naukowe Anglistów

logo_koa4
STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
ANGLISTÓW
Państwowej Szkoły Wyższej
im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Podstawowymi celami Koła są:
i. pogłębianie wiedzy filologicznej członków Koła,
ii. pogłębianie wiedzy członków Koła na temat krajów anglosaskich, ich kultury, historii, literatury, języka.
iii. rozbudzanie zainteresowań pracą naukową i badawczą, twórczą, samokształceniową i popularyzatorską w środowisku studenckim,
iv. umożliwienie wymiany doświadczeń i prezentowania wyników prac badawczych studentów Neofilologii PSWBP,
v. integracja środowiska studentów ze specjalności Filologia angielska,
vi. promocja Uczelni i kierunku Filologia, spejalność Filologia angielska wśród lokalnej społeczności, w szczególności młodzieży licealnej.

Opiekun koła: Daniel Sawczuk
Opiekunowie pomocniczy: Barbara Struk

Do pobrania:
 Statut Studenckiego Koła Naukowego Anglistów
Dn. 21 i 22 grudnia 2022 Studenckie Naukowe Koło Anglistów zawitało z lekcją pokazową pt. Xmas in Jersey do I LO oraz ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej. Tym razem Koło reprezentowali p. Daria Sawicka (studentka II roku filologii angieskiej) wraz z Opiekunem. Pani Daria w trakcie 3 przeprowadzonych lekcji podzieliła się swoimi obserwacjami i doświadczeniami z życia na wyspie Jersey będącej częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Na koniec zajęć młodzież mogła sprawdzić świeżo nabytą wiedzę biorąc udział w Kahoot'owym quizie. Zwycięzcy otrzymali Uczelniane upominki. Mamy zaproszenie na kolejny rok - stąd prosty wniosek: podobało się!
Dn. 08.12.2022 odbyło się spotkanie Grupy Pasjonatów Kina i Kultury Amerykańskiej. Cieszymy sie, że  nowy projekt powili się rozkręca. Co wzieliśmy pod lupę? Film fabularny...? Dokument...? A może coś innego? Przyjdź i zobacz sam:) Zapraszamy na następne spotkanie w Nowym Roku. mgr Tokarewicz przygotowuje coś ciekawego:)
integration_party_2022Dn 12.12.2022 w godz.17-21.30 zapraszamy wszystkich studentów i dydaktyków filologii angielskiej oraz dydaktyków ze Studium Nauczania Języków Obcych w Akademii Bialskiej do Centrum Integracji i Aktywizacji Studenta na imprezę integracyjną, gdzie będziemy mogli powitać studentów 1 roku filologii angielskiej w nieformalnym stylu:) Napoje, przekąski, słodycze itp organizujemy we własnym zakresie. Chillout lads and lasses! Just come and take it easy!!!
Xmas_Talent_Show_2022Serdecznie zapraszamy na Christmas Talent Show, który odbędzie się dn. 14.12.2022 (śr) o godz 12.30 w Centrum Integracji i Aktywizacji Studenta. Zapraszamy wszystkich studentów Akademii Bialskiej do udziału w imprezie studenckiej podczas której można zaprezentować swój talent (muzyka, taniec, śpiew, stand-up, malarstwo, akrobacje itp). Można występować grupowo lub indywidualnie. Występy oceni egzotyczne JURY:). Przewidziano nagrody główne dla 3 laureatów konkursu oraz upominki dla wszystkich występujących. Język imprezy to język angielski w razie potrzeby oferujemy tłumaczenia konsekutywne:) Zapisy u Opiekuna Koła (Daniel Sawczuk) w czacie na Teamsie - nie zwlekaj przewidziano maksymalnie 15 występów. Po evencie planujemy krótkie after-party. Przekąski, napoje i słodycze organizujemy we własnym zakresie:-)
VI_Konkurs_Piosenki_Anglojzycznej_2022Dn. 07.12.2022 Studenckie Naukowe Koło Anglistów (opiekun wraz z Natalią Pilich i Karoliną Filipek) reprezentowało naszą Uczelnię w Jury VI Konkursu Piosenki Anglojęzycznej organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Laureatom Konkursu przyznano nagrody ufundowane m.in. przez władze Akademii Bialskiej. Poziom Konkursu był bardzo wysoki - cieszymy się, że mogliśmy pomóc w wyłanianiu lokalnych talentów wokalnych z bardzo ładnym brytyjskim/amerykańskim akcentem:).
ZDJ_KONFERENCJA_STUDENCKA_2022Dn. 19 maja 2022 studenci z Naukowego Koła Anglistów brali udział w VIII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej. P. Daria Sawicka (I rok fil.ang.) zaprezentowała referat pt. The dynamics of change of the British Monarchy and the Royal Family a p. Emilia Kościuk (III rok fil.ang.) referat pt. Creativity - the way to effective English language teaching. Gratulujemy ciekawych wystąpień w języku angielskim!!!
288644194_500591251753561_832800422203277899_n

Uczniowie klas Vb, VII i VIII skorzystali z zaproszenia i pod opieką nauczycieli języka angielskiego, Pani Aleksandry Żylik i Pani Agnieszki Martychowiec, odwiedzili nas w murach ABNS. Nasi goście wysłuchali dwóch prelekcji. W trakcie pierwszej prelekcji Pani Daria Sawicka, studentka I roku Filologii angielskiej, opowiedziała uczniom o swojej pracy policjantki w Wielkiej Brytanii na wyspie Jersey. Uczniowie dowiedzieli się zarówno o realiach pracy w zawodzie policjanta, jak i o życiu na wyspie. Wśród wielu ciekawostek Pani Daria Sawicka opowiedziała np. o tzw. "sądzie nad drzewami w przestrzeni publicznej".

Więcej…

Strona 1 z 8

pierwsza
poprzednia
1