Trwa realizacja projektu "Zaczynam studia w języku polskim- intensywny kurs języka polskiego dla młodzieży pochodzenia polskiego z Białorusi".

W Białej Podlaskiej gości młodzież, która chce rozpocząć naukę na studiach wyżyszch w Polsce i chce podwyższych swó poziom znajomości języka polskiego przed rzpoczęciem studiów.

Wzorem poprzednich edycji zaplanowano zajęcia dydaktyczne, które zakładają kształcenie językowe połączone z kształceniem kulturowym. Istotnym założeniem realizacji programu kursu nauki języka polskiego jest funkcjonalne ujęcie zagadnień językowych i gramatycznych,z mniejszym nachyleniem teoretycznym ale w ujęciu praktycznym - w konkretnym akcie komunikacyjnym.

Zajęcia są dostosowane do aktualnych potrzeb uczestników.

Przed pierwszymi zajęciami  - tuż po rekrutacji - przepowadziliśmy test sprawdzający poziom znajomości języka polskiego wśród uczestników, który pozwolił określić ich poziom zaawansowania (wyrównany w całej grupie).

Uczesnicy mają do dyspozycji Biblioteke Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Telecentrum z bezpłatną siecią WIFI. .

Odbywają sie również zajęcia wspólne z uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

W dniu 23 września odbędzie się wycieczka edukacyjna do Warszawy, w trakcie której młodzież wraz z opiekunem obejrzy spektakl w teatrze pt. "Piotruś Pan".

Projekt

„Zaczynam studia w języku polskim  -  intensywny kurs języka polskiego dla młodzieży pochodzenia polskiego z Białorusi rozpoczynającej studia w Polsce"

Fundacji Edukacja i Przyszłość

jest realizowany w ramach zadania publicznego

„Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2016 r."

współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

nad Polonią i Polakami za granicą z programu

pn.: „Bliżej Polski. Regranting" realizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja

 

godlo_senat_z_podpisem_1

 

poniedziałek, 19 września 2016 12:36 Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 14:21 Wpisany przez Iwona Żelisko