Edukacja latem

Trwa realizacja projektu współfinansowanego ze środków Kancelarii Senatu w ramach zlecania zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą "Edukacja latem".

Młodzież to uczniowie  Szkoły Nr 10 im. Św.Marii Magdaleny ze Lwowa a także słuchacze Polskiej Szkoły Społecznej im. Ignacego Domeyki z Brześcia, grupa liczy 60 osób + 4 opiekunów. Zajęcia z języka polskiego to podstawowy punkt programu, rozpoczęły się drugiego dnia pobytu po śniadaniu. Młodzież obok ww. zajęć ma do wykonania w trakcie pobytu szereg zadań edukacyjnych, które przedstawi na uroczystym zakończeniu turnusu ostatniego dnia pobytu podczas uroczystego zakończenia.

W dniu jutrzejszym odbywa się edukacyjna wycieczka do Warszawy.

Zbiórka uczestników przed budynkiem Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej po śniadaniu (grupa z Białorusi), oraz przed Ośrodkiem Szkoleniowo - Wypoczykowym w MIędzyrzecu Podlaskim (grupa z Ukrainy).

Projekt „Edukacja latem"
współfinansowany jest ze środków Kancelarii Senatu RP
w ramach realizacji zadania zleconego
w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.
Wartość projektu: 166 876 PLN
Dotacja Kancelarii Senatu: 145 464 PLN
Wkład własny Fundacji Edukacja i Przyszłość: 21 412 PLN
received_1767789809936562

 

 

Lista rzeczy koniecznych do zabrania przez Uczestników Letniej Szkoły Języka Polskiego realizowanej w ramach projektu 'Edukacja latem" współfinansowanego ze środków Kancelarii Senatru RP:

 - gumowce/kalosze/obuwie na deszcz

 - dresy

 - kurtka przeciwdeszczowa

 - obuwie sportowe

 - polar lub ciepły sweter

 - nakrycie głowy (od słońca)

 - strój kąpielowy/kąpielówki

 - śmieszne stroje do zabrania (jednym z zadań do wykonania będzie "obozowe przebranie)

 - śpiewniki, płyty, instrumenty muzyczne

 - jeśli rodzice uważają za konieczne - leki, które rodzice wskażą.

 - dobry humor :)

Więcej…

Klauzula Informacyjna RODO
dla uczestników projektu
„Edukacja latem" w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą
w 2018 roku

Więcej…

Trwa rekrutacja do udziału w projekcie "Edukacja latem"  -  projekt wspólfinansowany jest ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą.Rekrutację prowadzą Partnerzy projektu w porozumieniu z Funddacją Edukacja i Przyszłość.

Ogłoszenia o projekcie pojawiły się na rozwieszonych plakatach w siedzibie Partnerów projektu, przekazywane były na zajęciach w Polskiej Szkole Społecznej im. I. Domeyki w Brześciu oraz Szkole Średniej nr 10 im.M. Magdaleny we Lwowie.

Więcej…

24 kwietnia 2018 roku Fundacja Edukacja i Przyszłość podpisała Umowę nr 73/274/2018 z Kancelarią Senatu RP  -umowa ustala zasady wykonania i finansowania zleconego  zadania w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.

Termin realizacji zadania strony ustaliły od dnia 01.05.2018 do dnia 30.09.2018 r.

Projekt to realizacja 14 dniowego turnusu edukacyjnego dla młodzieży polskiego pochodzenia z Białorusi i Ukrainy.

Celem projektu jest:
- podniesienie znajomości języka polskiego wśró uczestników, dzięki czemu młodzież będzie miała ułatwiony dostęp do nauki w szkole średniej, studiowania oraz przebywania w Polsce,
- podniesienie poziomu wiedzy o historii oraz dawnej i współczesnej kulturze Polski, co zbuduje i rozwinie poczucie tożsamości narodowej,
- integracja młodzieży polskiego pochodzenia z zaranicy z rówieśnikami w Polsce.


Projekt „Edukacja latem"
współfinansowany jest ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach realizacji zadania zleconego
w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku.
Wartość projektu: 166 876 PLN
Dotacja Kancelarii Senatu: 145 464 PLN
Wkład własny Fundacji Edukacja i Przyszłość: 21 412 PLN

godlo_senat_z_podpisem_1

Prezydium Senatu RP na posiedzeniu w dniu 7 marca 2018 r., zgodnie z uchwałą nr 8 Prezydium Senatu z dnia 23 września 2016 r. w sprawie zasad zlecania zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą rozpatrzyło ofertę Fundacji Edukacja i Przyszłość o zlecenie zadania pod nazwą "Edukacja latem" i przyznało dotację w kwocie 145. 464 zł.

Po podpisaniu umowy z Kancelarią Senatu o zlecenie zadania Fundacja Edukacja i Przyszłość rozpocznie rekrutację do udziału w projekcie.