Akademickie Centrum Edukacji Ustawicznej

Organizacją studiów podyplomowych, kursów, szkoleń oraz różnorodnych form doskonalenia zajmuje się Akademickie Centrum Edukacji Ustawicznej, w skrócie ACEU.

ACEU zajmuje się również koordynacją Uniwersytetu Dziecięcego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ofertę kierujemy do wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać nowe wykształcenie i umiejętności. Jako jednostka uczelniana Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II ACEU korzysta z pełnego wyposażenia Uczelni. Od początku istnienia Uczelnia dąży do zapewnienia swoim studentom komfortowych warunków nauki i wypoczynku. Dzięki inwestycjom i zaplanowanym działaniom Uczelnia stworzyła nowoczesny kampus studencki.

Przez ostatnie 5 lat Uczelnia znacznie powiększyła swoją bazę materialną głównie dzięki konsekwentnej polityce innowacyjnej i skutecznym pozyskiwaniem środków unijnych. Dzięki tym inwestycjom warunki studiowania w Naszej Uczelni są na wysokim poziomie, a sama uczelnia z jednostki dydaktycznej przekształca się w ośrodek dydaktyczno - badawczy.

Wysoko wykwalifikowana, doświadczona kadra pedagogiczna i nowoczesna baza edukacyjna  umożliwia naszym kursantom, studentom, słuchaczom naukę w przyjaznej atmosferze i profesjonalne przygotowanie do m.in. funkcjonowania na rynku pracy.

Uczelnia jest przystosowana do potrzeb studentów niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą studiować na każdym kierunku studiów w zależności od ich stopnia niepełnosprawności. Budynki są wyposażone w windy, specjalne podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety oraz miejsca parkingowe.

Kompleks uczelniany obejmuje:

 1. Dwa budynki dydaktyczne
 2. Halę sportową częścią dydaktyczną i boiskiem 
 3. Dom studenta
 4. Dwa centra badawcze  
  1. Centrum Badań nad Innowacjami (CBI)
  2. Centrum EKO-AGRO-TECH
 5. Bibliotekę
 6. Ośrodek wypoczynkowy

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach od 7.30 do 15.30.

Akademickie Centrum Edukacji Ustawicznej

Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II 
ul. Sidorska 95/97, 21-500 Biała Podlaska, pok. 266R (I piętro)

tel. +48 83 344 99 53,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

KADRY_I_PACE_2

Więcej…


Kurs_pszczelarstwa_maj

 

17 godz. (zajęcia teoretyczne) + 3 godz. (zajęcia praktyczne)

Cena kursu: 300 zł / os.

Nowy termin zajęć: 28-29 maj 2022 r.

INFORMACJE:

 • Do kogo skierowany jest kurs?

Na kurs zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą założyć pasiekę oraz tych, którzy mają zamiar rozpocząć swoją przygodę z pszczołami.

 • Jak się zapisać?

Jeśli chcesz się zapisać na kurs, formularz zgłoszeniowy i wypełnij formularz zgłoszeniowy, a następnie prześlij nam na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wraz z potwierdzeniem wpłaty.

Jeśli masz pytania skontaktuj się drogą mailową:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 • Po dokonaniu zapisu na kurs otrzymasz maila potwierdzającego zapis do grupy szkoleniowej. Sprawdź czy nie wpadł do skrzynki SPAM !

Poczta elektroniczna to droga, którą najczęściej będziemy kontaktować się z naszymi kursantami.

 • Opłata za kurs

 

Jeśli po zapisaniu się, nie otrzymałeś wymienionych wyżej maili, skontaktuj się z nami telefonicznie:

tel. 083 344 99 34 sprawdzimy co poszło nie tak.

Liczba miejsc jest ograniczona (małe grupy).

PROGRAM KURSU:

1. Biologia pszczoły
2. Biologia rodziny pszczelej
3. Gatunki i rasy
4. Rola pszczół w ulu
5. Społeczność pszczół
6. Prace wykonywane przez pszczoły
7. Choroby i leczenie pszczół
8. Prowadzenie gospodarki pasiecznej
9. Pasieka stacjonarna
10. Pasieka wędrowna
11. Sprzęt pszczelarski
12. Rejestracja pasieki ( formalności + możliwości pozyskania dotacji)
13. Ule (materiał, rodzaje)
14. Prace w sezonie
15. Pozyskanie produktów pszczelich ( miodu, pyłku kwiatowego, pierzgi pszczelej, propolisu, mleczka pszczelego oraz wosku)
16. Technologia produktów pszczelich – przechowywanie i przetwarzanie
17. Zasady pracy w pasiece
18. Sprzedaż miodu i produktów pszczelich w świetle prawa.

 

EFEKTY KSZTAŁCENIA:

Słuchacz po ukończeniu kursu będzie potrafił:

1. Organizować zakładanie i prowadzenie pasieki
2. Planować, organizować i prowadzić produkcję pasieczną
3. Pozyskiwać, przechowywać produkty pszczele oraz prowadzić ich sprzedaż
4. Planować i dobierać metody zapobiegania i zwalczania chorób pszczół
5. Prowadzić pasiekę zgodnie z przepisami prawa.

 

PROWADZĄCY:

Kacper Łaskarzewski – pszczelarz praktyk, posiadający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik pszczelarz, absolwent technikum Pszczelarskiego, absolwent kursu w zakresie unasienniania matek pszczelich, który odbywał staże i praktyki zawodowe m.in. w: Pasiece Hodowlanej Wilde w Olsztynie, Przedsiębiorstwie Pszczelarskim w Sułkowicach. Doświadczenie szkoleniowe zdobywał m.in. poprzez prowadzenie szkoleń na rzecz mieszkańców gmin woj. lubelskiego. Właściciel Centrum Pszczelarskiego Łaskarzewscy.

 

kurs_jezyka_angielskiego_dla_dorosych_strona

Kurs języka angielskiego dla dorosłych na poziomie podstawowym skierowany jest do osób, które chcą rozpocząć naukę języka angielskiego, komunikować się w codziennych sytuacjach życiowych, poznać podstawowe zasady gramatyki, czytać proste teksty, tworzyć i rozumieć nieskomplikowane wypowiedzi. Kurs pozwala na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych (słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie) ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności komunikacyjnych, przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa zawodowego.

Więcej…

Angielski_-_strona

Intensywny kurs komunikacyjny języka angielskiego jest skierowany do osób, które chcą myśleć i mówić w języku obcym. Zajęcia będą miały charakter konwersacyjny. Język obcy jest przyswajany najlepiej, kiedy ma się z nim bezpośredni kontakt. Kurs pomoże pokonać bariery językowe, szybciej osiągnąć oczekiwane efekty oraz wyćwiczyć umiejętności językowe. Przygotowuje do odnajdywania się nie tylko w realnych sytuacjach i zdarzeniach, ale również w życiu zawodowym. Kursanci będą dyskutować na ważne i interesujące tematy, prowadzić ciekawe debaty, wymieniać poglądy oraz poznawać i utrwalać użyteczne w dyskusji zwroty. Prowadząc konwersację, kursanci kreatywnie muszą produkować treść rozmowy oraz spontanicznie odpowiadać na pytania. Dzięki temu kursowi rozumienie języka oraz płynność w wyrażaniu własnych myśli będzie znacznie lepsza. Mniej gramatyki, a więcej praktyki!

Więcej…

kurs_jzyk_angielski_w_transporcie_i_logistyce_strona

Więcej…

kurs_jzyka_polskiego_strona

Więcej…

kurs_jzyka_polskiego_hiszpaskiego_angielskiego_strona

Niezbędne dokumenty:

Strona 1 z 12

pierwsza
poprzednia
1