j_polski_copy_copy Wakacyjny kurs języka polskiego dla obcokrajowców i Polaków z Kartą Polaka
- kandydatów na studia w PSW w Białej Podlaskiej

DO KOGO SKIEROWANY JEST KURS
Wakacyjny kurs języka polskiego przeznaczony jest dla kandydatów na stałe mieszkających za granicą, którzy zamierzają rozpocząć studia w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z KURSU
Kurs umożliwia praktyczną naukę języka polskiego, zapoznanie się z zasadami polskiej wymowy, intonacji, a także elementami kultury. Treści programu zostają dopasowane do poziomu i potrzeb zainteresowanych.  Zajęcia odbywają się w grupach max 20 osobowych.

W czasie naszych spotkań staramy się mówić jak najwięcej po polsku. Zajęcia odbywają się nie tylko na uczelni, ale także poza jej murami. Kurs prowadzony jest metodą komunikatywną, co oznacza, że największy nacisk kładziemy na rozwijanie umiejętności mówienia.

Uczestnictwo w Wakacyjnym Kursie Języka Polskiego i zdanie końcowego testu jest podstawą do wydania zaświadczenia, które uznawane jest w postępowaniu rekrutacyjnym, przy weryfikacji dokumentów potwierdzających znajomość języka polskiego.

Celem kursu jest również pomoc przyszłemu studentowi w zaadoptowaniu się do nowego środowiska, służy temu DODATKOWY PROGRAM KULTURALNY zawierający min.

  • zajęcia z zakresu wiedzy o Polsce, regionie, mieście,
  • zwiedzanie miasta z opiekunem - polecane przez nas restauracje, bary, poczta, kantor, sklepy w pobliżu szkoły, park Radziwiłłowski itp.;
  • spotkanie z władzami uczelni - poznanie oferty edukacyjnej uczelni;
  • wizyta w Domu Studenta -  poznanie zasad zakwaterowania, regulaminu zamieszkania w akademiku PSW;
  • zwiedzanie Centrum Badań nad Innowacjami PSW;
  • wizyta w bibliotece uczelnianej;

PROGRAM KURSU obejmuje 40 godzin lekcyjnych (30 godzin teoretycznych, 10 godzin praktycznych);

KOSZT UCZESTNICTWA:
250 zł
Istnieje możliwość zakwaterowania w naszym  domu studenckim koszt 25 zł/dobę.

TERMIN KURSU ZOSTANIE PODANY PO ZEBRANIU GRUPY

Aby wziąć udział w kursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy formularz_zgoszeniowy_kurs_jezyka_polskiego_2015.pdf , wysłać mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , pocztą lub złożyć osobiście (pokój 335 R) do biura Akademickiego Centrum Edukacji Ustawicznej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

Więcej informacji w biurze ACEU, w pokoju 335R PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej; ul. Sidorska 95/97; 21-500 Biała Podlaska lub pod numerem telefonu +48 83 344 99 60, +48 83 344 99 53