AdobeStock_300143148

 

 

Czy warto zostać dietetykiem?

 

 

 

 

W dzisiejszych czasach jest coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów od zdrowego żywienia. Wykwalifikowani dietetycy nie powinni mieć problemów z szybkim zdobyciem posady, nawet jeśli dopiero rozpoczynają karierę. Jeśli chcesz pracować w tym zawodzie, możesz liczyć na wiele atrakcyjnych propozycji zatrudnienia.

Oferty pracy dla dietetyków

Zastanawiasz się, gdzie tak naprawdę dietetyk może znaleźć pracę? Zapoznaj się z aktualnymi ogłoszeniami, aby dowiedzieć się, które firmy i placówki oferują zatrudnienie. Posadę można zdobyć między innymi w gabinecie dietetycznym. Rekrutację prowadzą także ośrodki sportowe – w tym przypadku oferty pracy są proponowane kandydatom o specjalizacji dietetyka sportowego. Należy podkreślić, że pracodawcy mają jasno określone wymagania względem poszukiwanych specjalistów. Osoby ubiegające się o zatrudnienie w tym zawodzie muszą posiadać kierunkowe wykształcenie.

Największe szanse na zdobycie posady mają absolwenci studiów magisterskich lub z tytułem licencjata. Nie zawsze jednak wyższe studia są konieczne – niektóre gabinety dietetyczne chętnie podejmują współpracę z kandydatami po szkole policealnej o profilu związanym z dietetyką. Aby zwiększyć swoje kwalifikacje, osoby z wyższym wykształceniem mogą zdecydować się na podjęcie studiów podyplomowych, specjalizując się na przykład w żywieniu seniorów lub w diecie dedykowanej chorym z niedowagą.

Czym może zajmować się dietetyk?

W zależności od posiadanych kwalifikacji dietetyk może zajmować się układaniem diety z uwzględnieniem szczególnych potrzeb żywieniowych, na przykład dla osób starszych, dla sportowców czy dla osób z problemami żywieniowymi. Osoba na tym stanowisku może współpracować z trenerem personalnym, układając jadłospis dla konkretnych klientów.

Obecnie dietetycy coraz częściej proponują swoją pomoc online. Za pośrednictwem internetu zainteresowani klienci mogą skontaktować się ze specjalistą, który na podstawie podanych przez nich informacji ułoży przykładowe menu z uwzględnieniem danego okresu. Wykwalifikowany dietetyk może też podjąć współpracę z firmą produkującą suplementy diety.

Jako dietetyk masz do wyboru kilka ścieżek zawodowych. Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy, aby przekonać się, jak duże jest zapotrzebowanie na przedstawicieli tego zawodu.

Źródło opracowania: pracuj.pl


 

poniedziałek, 05 września 2022 07:14 Poprawiony: poniedziałek, 05 września 2022 10:06 Wpisany przez Anna Bogusz