strona_690x300

W dniu 19 października 2022 w godz. 12.00 – 14.30 w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w sali 216H odbył się wykład otwarty z częścią teoretyczną i praktyczną z obsługi EGZOSZKIELETU Ekso GT/NR Robotyka w rehabilitacji - cele rehabilitacji w egzoszkielecie.

 

Wydarzenie poprowadziła p. mgr Anna Krzyżańska – certyfikowana trenerka EKSO BIONICS. Organizatorem wykładu był Zakład Fizjoterapii ABNS w Białej Podlaskiej oraz firma TECHNOMEX. Bioniczny szkielet został zaprezentowany z udziałem pacjenta, co znacząco uatrakcyjniło to wydarzenie i spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Udział w wykładzie wzięło blisko 180 uczestników - w tym  fizjoterapeutów z WSzS w Białej Podlaskiej i innych placówek medycznych, studentów kierunku fizjoterapia oraz studentów innych kierunków medycznych naszej Uczelni. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał imienny certyfikat.

Egzoszkielet Ekso GT/NR to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do użytku w celach rehabilitacji praktycznie każdego pacjenta z porażeniem lub niedowładem kończyn dolnych. Pozwala na wykonywanie ruchów wstawania z i siadania na krześle oraz na wykonywanie chodu w sposób naturalny, z prawidłowym przenoszeniem obciążenia między kończynami. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, ruchy są wykonywane za pomocą silników, co wspomaga utracone funkcje nerwowo-mięśniowe, dzięki czemu można np.

  • umożliwić ludziom po porażeniu całkowitym, z minimalną sprawnością przedramion, wykonywanie ruchów wstawania i chodzenia;
  • ponownie nauczyć pacjenta prawidłowych wzorców chodu;
  • wspomagać odpowiednie stawianie stóp na ziemi.
poniedziałek, 24 października 2022 13:12 Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2022 15:28 Wpisany przez Elwira Sołoduszkiewicz

Ogólne