stud-slider690x300_-_Kopia

Studenci !

Poszukujemy osób, które w zbliżającym się semestrze letnim będą zainteresowane  pełnieniem funkcji opiekuna „Studenta z Erasmusa" aby swoim doświadczeniem i aktywną działalnością na Uczelni nieść pomoc przybyłym gościom (w semestrze letnim będą to studenci  z Turcji, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Gruzji) w odnalezieniu się w miejskich i uczelnianych realiach

Kim jest Opiekun?
To osoba, która gotowa jest pomagać w zaaklimatyzowaniu się studentom zagranicznym studiującym na PSW w ramach Programu Erasmus+. Przyjeżdżają oni do kraju, w którym nie znają nikogo. Potrzebują osoby, która odbierze ich z dworca, pomoże przy zakwaterowaniu w Domu Studenta, pomoże wyrobić bilet miesięczny, oprowadzi po mieście i uczelni, pomoże zlokalizować sale wykładowe i konsultacyjne, skontaktować się z nauczycielami oraz przedstawi ofertę zajęć fakultatywnych i sportowych, a także będzie służyć radą w nowym dla nich środowisku.

Jakie cechy powinny charakteryzować Opiekuna?
- dyspozycyjność;
- bezinteresowna chęć niesienia pomocy;
- znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;

 Co zyskują Opiekunowie?
- pierwszeństwo przy ubieganiu się o wyjazd zagraniczny na studia lub praktykę w ramach Programu   Erasmus;
- certyfikat potwierdzający pełnienie roli opiekuna;
- dodatkowe punkty aplikując o stypendium Rektora;
- darmowy udział w imprezach i wycieczkach organizowanych dla studentów Erasmusa+;
- poprawa biegłości języka obcego;
- możliwość poznania innych kultur;

Każdego, kto zdecyduje się zostać opiekunem „Studenta z Erasmusa” zapraszamy do kontaktu mailowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:11 Poprawiony: poniedziałek, 13 stycznia 2020 10:17 Wpisany przez Ewelina Nowak

Ogólne