1. Pytanie: Czy muszę rejestrować się przez Internetową Rejestrację Kandydatów, aby zapisać się na studia? Nie mogę po prostu złożyć dokumentów?

Odpowiedź: Aby zapisać się na studia w PSW w Białej Podlaskiej i wziąć udział w procesie rekrutacji, niezbędna jest rejestracja w systemie IRK. Nie ma prostszej drogi, aby dostać się na studia. Dzięki IRK otrzymasz informacje m.in. o etapach rekrutacji i swoim statusie. Składanie dokumentów zaś, jest jednym z późniejszych etapów rekrutacji. Sprawdź ZASADY REKRUTACJI na studia w PSW w Białej Podlaskiej. Zajrzyj również do TERMINARZA REKRUTACJI.


2. P: Czy na każdej uczelni muszę mieć oddzielne konta w IRK, czy mogę korzystać tylko z jednego?

O: Konto w naszym systemie IRK jest odrębne i w żaden sposób nie powiązane z systemami innych uczelni. Jeśli chcesz zapisać się na studia w naszej uczelni, musisz zarejestrować się w naszym systemie IRK.


3. P: Mam już konto w IRK. Nie pamiętam jednak swojego loginu i hasła.

O: Aby przypomnieć sobie hasło, skorzystaj z dostępnego w serwisie IRK linku "Przypomnij hasło do systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów". Twoim loginem jest adres mailowy podany podczas zakładania konta.


4. P: Gdzie należy wpłacić opłatę rekrutacyjną? Ile ona wynosi?

O: Rejestracja i postępowanie rekrutacyjne odbywa się BEZ OPŁAT.


5. P: Gdzie należy zapłacić za elektroniczną legitymację studencką?

O: Opłata za elektroniczną legitymację studencką (ELS) wynosi 22 zł. Numer konta znajdziesz po zalogowaniu się do swojego konta IRK. Jeśli rejestrujesz się na kilka kierunków i masz kilka numerów kont, wpłacasz pieniądze tylko raz, na jeden z przydzielonych Ci numerów. Opłaty tej możesz dokonać także po zakończeniu rekrutacji.


6. P: Po uzupełnieniu danych i zapisaniu formularza dostaję komunikat:
„Błąd zapisu formularza do bazy. Proszę spróbować później lub skontaktować się z administratorem! Formularz nie jest poprawnie zapisany!"

O: Twój formularz nie zapisał się poprawnie. Bez paniki. Skontaktuj się drogą mailową lub telefoniczną z administratorem systemu ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , +48 83 344 99 58). Podaj swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, tel. kontaktowy), godzinę wystąpienia problemu oraz komunikat błędu lub jeśli to możliwe załącz zrzut ekranu (PrintScreen). Poczekaj cierpliwie na odpowiedź. 


7. P: O co chodzi z tymi statusami w IRK? Nie wiem co one oznaczają... :/

O: Statusy, które widzisz w IRK, oznaczają etapy, na których znajdujesz się w rekrutacji. Są one dla Ciebie informacją i podpowiedzią. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie znaczenia każdego z nich.
- Kandydat - status startowy. Oznacza, że jesteś już zarejestrowany/a w systemie IRK, ale powinieneś wypełnić wszystkie niezbędne dane osobowe i wybrać kierunek studiów.
- Zakwalifikowany, Dostarcz dokumenty. - wypełniłeś/aś prawidłowo formularz rejestracyjny. Możesz teraz dostarczyć dokumenty.
- Zakwalifikowany, Trwa weryfikacja danych. - Dostarczyłeś już komplet dokumentów. Komisje rekrutacyjne porównują dane podane przez Ciebie w IRK z danymi z dokumentów. To nie potrwa długo.
- Przyjęty, Gratulujemy! - Tego chyba już nie trzeba tłumaczyć ;) Do końca września nie musisz się już niczym martwić. Termin rozpoczęcia zajęć i termin tzw. Dnia Adaptacyjnego, gdzie otrzymasz wszystkie niezbędne informacje o toku studiów, podamy na stronach serwisu rekrutacyjnego pod koniec września. Tymczasem korzystaj z wakacji ;)

 

poniedziałek, 16 sierpnia 2010 09:50 Poprawiony: środa, 28 kwietnia 2021 07:25 Wpisany przez Marek Kowalczyk