Oddział terenowy PTH

W dniu 22 listopada Zakład Ratownictwa Medycznego oraz Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Higienicznego Państwowej Szkoły Wyższej im .Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przy współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, Starostwem Powiatowym , Urzędem Miasta byli gospodarzami  Konferencji naukowo- szkoleniowej poświęconej  depresji, która według WHO do 2020 roku będzie drugą najczęstszą dolegliwością w wymiarze globalnym.

Więcej…

29 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji został ogłoszony szkolny konkurs "Uzdrawianie Ziemi zacznij od siebie".

Polskie Towarzystwoi Higieniczne - Odział w Białej Podlaskiej zorganizowało konkurs nt. Piramida żywności. Prace konkursowe dotyczyły przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania oraz dbania o aktywność fizyczną. W konkursie pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Chmielewska, Aleksandra Duluk oraz Aleksandra Łukaszuk.

Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do dbania o siebie i o naszą planetę.

Jednocześnie w tym dniu studenci Ratownictwa Medycznego rok III przeprowadzili warsztaty nt. Pierwszej pomocy dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej, za które serdecznie dziękujemy!

Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku (WHO).Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tegoroczne  hasło przewodnie brzmi:

„Pokonaj cukrzycę"

Więcej…

7 KWIETNIA
Światowy Dzień Zdrowia 2016

obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku (WHO). Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tegoroczne  hasło przewodnie brzmi:

„Pokonaj cukrzycę”

Więcej…

Studenci Koła Naukowego „Zdrowie” na kierunku Zdrowie Publiczne we współpracy z Oddziałem Terenowym PTH w Białej Podlaskiej  zorganizowali wykład otwarty pt.: „Zachowaj trzeźwy umysł”, który przeprowadził neurolog dziecięcy Pan dr Anatol Kierdaszuk.

Więcej…

Pani Małgorzata Selmach - Prezes fundacji MSD dla zdrowia Kobiet – na zaproszenie studentów z Koła Naukowego „Zdrowie” i oddziału terenowego PTH w Białej Podlaskiej zachęcała kobiety do zdrowego stylu życia i wykonywania badań profilaktycznych w kierunku chorób układu krążenia.

Więcej…

min_DSCN1023min_DSCN0982min_DSCN0997min_DSCN1002min_DSCN1003min_DSCN1006min_DSCN1016min_DSCN1019min_DSCN1023

Prezentacje z konferencji naukowej Współczesne środki uzależniające - 28 września 2015 r.

Profilaktyka_szkolna.pdf

Zakłąd Ratownictwa Medycznego oraz Oddział Terenowy PTH w Białej POdlaskiej zapraszają na wykład otwarty pt. Naukowy zawrót głowy. Co kryje mózg? który poprowadzi dr n. med. Edward Ciechanowicz-Lewkowicz 27.04.2015r., godzina 16:00, Aula 142R, PSW w Białej Podlaskiej

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1
facebook-ilogo-690
Zapraszamy na naszą stronę
na Facebooku, na bieżąco informujemy
o wydarzeniach, rozmawiamy, ogłaszamy konkursy i rozdajemy nagrody.