Oddział terenowy PTH

W dniu 22 listopada Zakład Ratownictwa Medycznego oraz Koło Terenowe Polskiego Towarzystwa Higienicznego Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, przy współpracy z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta, byli gospodarzami konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej  depresji, która według WHO do 2020 r. będzie drugą najczęstszą dolegliwością w wymiarze globalnym.

Więcej…

29 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji został ogłoszony szkolny konkurs "Uzdrawianie Ziemi zacznij od siebie".

Polskie Towarzystwoi Higieniczne - Odział w Białej Podlaskiej zorganizowało konkurs nt. Piramida żywności. Prace konkursowe dotyczyły przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania oraz dbania o aktywność fizyczną. W konkursie pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Chmielewska, Aleksandra Duluk oraz Aleksandra Łukaszuk.

Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do dbania o siebie i o naszą planetę.

Jednocześnie w tym dniu studenci III roku Ratownictwa Medycznego przeprowadzili warsztaty nt. Pierwszej pomocy dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej, za które serdecznie dziękujemy!

Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku (WHO). Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:

„Pokonaj cukrzycę"

Więcej…

7 KWIETNIA
Światowy Dzień Zdrowia 2016

obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku (WHO). Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Tegoroczne  hasło przewodnie brzmi:

„Pokonaj cukrzycę”

Więcej…

Studenci koła naukowego „Zdrowie” na kierunku Zdrowie Publiczne, we współpracy z Oddziałem Terenowym PTH w Białej Podlaskiej,  zorganizowali wykład otwarty pt.: „Zachowaj trzeźwy umysł”, który przeprowadził neurolog dziecięcy dr Anatol Kierdaszuk.

Więcej…

Małgorzata Selmach - prezes fundacji MSD dla zdrowia kobiet – na zaproszenie studentów z koła naukowego „Zdrowie” i oddziału terenowego PTH w Białej Podlaskiej - zachęcała kobiety do zdrowego stylu życia i wykonywania badań profilaktycznych w kierunku chorób układu krążenia.

Więcej…

min_DSCN1023min_DSCN0982min_DSCN0997min_DSCN1002min_DSCN1003min_DSCN1006min_DSCN1016min_DSCN1019min_DSCN1023

Prezentacje z konferencji naukowej Współczesne środki uzależniające - 28 września 2015 r.

Profilaktyka_szkolna.pdf

Zakład Ratownictwa Medycznego oraz Oddział Terenowy PTH w Białej Podlaskiej zapraszają na wykład otwarty pt. Naukowy zawrót głowy. Co kryje mózg?, który poprowadzi dr n. med. Edward Ciechanowicz-Lewkowicz 27.04.2015 r., o godz. 16, w auli 142R, PSW w Białej Podlaskiej.

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1