Sprzęt specjalistyczny dostępny do wypożyczenia w BON:


fotkaSłuchawki bezprzewodowe steelseries 

 

 

 

 

zdj_2

Amigo HD to bardzo lekki, prosty w obsłudze, przenośny powiększalnik wideo, z dwupozycyjną podstawką na biurko i wbudowanym akumulatorem. Amigo HD wyświetla ostry, krystalicznie czysty, cyfrowy obraz na panoramicznym monitorze LCD.

 

zdjPlextalk Linio Pocket jest przenośnym dyktafonem i odtwarzaczem, gwarantującym najwyższą jakość odtwarzania książek DAISY, dokumentów tekstowych, e-booków, plików Microsoft Word i PDF, umożliwiającym także samodzielne tworzenie notatek w formacie DAISY.



thumb_lupa

Przenośna lupa codziennego użytku, posiadająca ergonomiczny kształt i dwustopniową regulację światła.

Lupa z 4-chipowym modułem LED i opcją oświetlenia Multi-Power. Dwustopniowy przełącznik umożliwia regulację natężenia światła. Dzięki idealnemu dostosowaniu intensywności światła, mamy możliwość czytania w wysokim kontraście. Ergonomiczny kształt umożliwia podparcie dla ręki i ramienia, zapewniając zrelaksowaną, wygodną pozycję.

thumb_tabletTablet z oprogramowaniem do transkrypcji






 

mwnikMówik 1,4 a PRO - Program Mówik Pro przeznaczony jest dla osób mówiących i niemówiących mających problemy z komunikacją werbalną.





 

20201006_121105
20201013_110418 Chester Creek Keyguard to nakładka na klawiaturę, której zadaniem jest wspomaganie precyzyjnego posługiwania się klawiaturą przez osoby niedowidzące i osoby z problemami manualnymi.  



20201006_121333
BIGtrack 2 pozwala użytkownikowi na łatwe przesuwanie i ustawianie kursura myszy na ekranie komputera podczas wykonywania drobnych lub dużych ruchów motorycznych dłoni, ramienia lub stopy.




20201007_100106

Beacony to urządzenia emitujące sygnał BLE (Bluetooth Low Energy), które za pomocą Bluetooth porozumiewają się ze smartfonami. Podstawowym zastosowaniem jest dostarczanie konkretnych informacji w określonej lokalizacji oraz nawigacja użytkownika. Beacony ułatwią poruszanie się osobom niepełnosprawnym po budynkach Uczelni.


 

ZT_MagnifierProgram udźwiękający i powiększający, który pomaga osobom niewidomym
i słabowidzącym w obsłudze komputera. Użytkownicy mogą, w zależności od swoich potrzeb i wad wzroku, wybrać program, który wyłącznie powiększa obraz na komputerze
lub udźwiękawnia komputer.

 

 

czwartek, 01 października 2020 13:00 Poprawiony: piątek, 18 marca 2022 11:19 Wpisany przez Aleksandra Derlukiewicz