Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością

„Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy”. Nr projektu: POWR.02.06.00-00-0065/19

Polski Związek Głuchych w ramach pilotażu prowadzonego w projekcie

"Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty wsparcia osób

niepełnosprawnych na rynku pracy”,

Serdecznie zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnościami będące

w wieku aktywności zawodowej do wzięcia udziału w testowaniu

nowych form wsparcia aktywności zawodowej dedykowanych osobom
z niepełnosprawnościami.

 

Więcej…

zdjecieW dniu 13.05.2022 r. w Centrum Integracji i Aktywizacji ABNS odbyły się warsztaty zamkniete zorganizowane przez BON we współpracy z doradcą zawodowym Panią Barbarą Krawczak dla społeczności studenckiej "Wzmocnij swoją motywację".

Celem spotkania było wzbudzenie refleksji nad własną motywacją w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów oraz wzmocnienie motywacji do podejmowania aktywności edukacyjno-zawodowej.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przeprowadziło ankietę online pośród studentów uczelni. W dobrowolnej ankiecie przeprowadzonej w roku akademickim 2021/2022 wzięło udział 84 studentów. Celem ankiety było pozyskanie opinii na temat wsparcia studentów ze strony Uczelni jak i dalszego działania i rozwoju Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Poniżej zamieszczono opracowanie dotyczące wyników ankietyzacji.

Więcej…

W dniu 24.03.2022 r. w Centrum Integracji i Aktywizacji ABNS odbyły się warsztaty zorganizowane przez BON we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lubinie Filia
w Białej Podlaskiej dla społeczności studenckiej "Jak radzić sobie ze stresem".

Więcej…

Szanowi Państwo,

zachęcamy do lektury czasopisma AION  - Akademicki Informator Osób Niepełnosprawnych.

W najnowszym numerze 1/2022 (14) znajduje się relacja z wydarzenia zorganizowanego przez BON PSW "Rodzinny Festyn Rekreacyjny - 2 Żywioły".

https://p.lodz.pl/arch/sites/default/files/pliki/aion_wiosna_marzec_2022.pdf 

 

Szanowni Państwo,

 w dniu 24.03.2022 r. (czwartek) w godz. 12:00-14:00 w Centrum Integracji i Aktywizacji ABNS (piwnica głównego budynku uczelni) serdecznie zapraszamy na warsztaty „Jak radzić sobie ze stresem”.

Warsztaty poprowadzi Pani Renata Kowal z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie filia w Białej Podlaskiej.

 Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy osób chętnych do dnia 21 marca 2022 roku na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…

Szanowi Państwo,

Powiatowe Centrum  Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej w ramach działań promocyjnych pilotażowego programu "Aktywny Samorząd" Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym,  informuje o możliwości uzyskania wsparcia w 2022 r. przez osoby
z niepełnosprawnością ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub równoważnym, zamieszkującym na terenie Powiatu Bialskiego, uczące się w szkołach policealnych i wyższych (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie studia trzeciego stopnia) prowadzone przez szkoły w systemie stacjonarnym lub niestacjonarnym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również prowadzone za pomocą Internetu, a także osobom, które przewód doktorski otworzyły poza studiami doktoranckimi.

W ramach tego programu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do czesnego oraz dodatku na pokrycie kosztów kształcenia dla osób spełniających w/w kryteria.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej:

https://www.pfron.org.pl

www.pcpr.powiatbialski.pl

lub pod numerem telefonu: 83 342 36 99

 

 

 

Strona 1 z 5

pierwsza
poprzednia
1