Outlook-Logo  Microsoft-Teams-Logo

Szanowni Państwo,
Pracownicy dydaktyczni ABNS,

W związku z niedawną zmianą nazwy Uczelni, aktualizacji uległy również nazwy domen z @dydaktyka.pswbp.pl na @dyd.akademiabialska.pl.

W celu zachowania spójności i przejrzystości metod logowania, Dział Teleinformatyczny aktualizuje nazwy kont w grupie Pracowników dydaktycznych, oraz konsoliduje usługę Microsoft Teams ze służbową pocztą email, która wkrótce będzie obsługiwana przez Microsoft Outlook.

 

Obecną domenę @dydaktyka.pswbp.pl w nazwie użytkownika zmieniamy na @dyd.akademiabialska.pl, a więc nowy login do konta Teams oraz adres poczty email będzie miał postać: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Hasło konta Teams staje się jednocześnie hasłem poczty email w usłudze MS Outlook.

Zmiana dotycząca przeniesienia usługi poczty z Google Workspace do Microsoft Outlook polega na tym, że zostanie ona połączona z kontem Microsoft Teams. Oznacza to, że za pomocą tego samego loginu i hasła uzyskają Państwo dostęp do obu usług.

Dotychczasowa usługa poczty pracowników dydaktycznych obsługiwana przez Google Workspace pozostanie dostępna i możliwe będzie zalogowanie do niej pod adresem https://gmail.com/, w celu uzyskania dostępu do archiwalnych wiadomości, lecz wysyłanie i odbieranie nowych wiadomości będzie realizowane jedynie przez nową skrzynkę Outlook, zintegrowaną z kontem Microsoft, dostępną pod adresem: https://outlook.office365.com/mail/ lub http://poczta.dyd.akademiabialska.pl/

Dla tych z Państwa, którzy korzystają z klienta poczty, dane jego konfiguracji dostępne są pod adresem: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/ustawienia-pop-imap-i-smtp-dla-us%C5%82ugi-outlook-com-d088b986-291d-42b8-9564-9c414e2aa040

Zakończenie prac zaplanowano na dzień 17.10.2022. Po zakończeniu wdrażania zmian, pojawi się konieczność ponownego zalogowania się w aplikacji Teams nowym loginem i dotychczasowym hasłem.

W przypadku pojawienia się wątpliwości lub trudności związanych z logowaniem, zachęcamy do kontaktu z pracownikami DTI pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

poniedziałek, 10 października 2022 12:50 Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2022 10:14 Wpisany przez Marek Kowalczyk