12

Najlepszym zawodnikiem został Łukasz Kuzioła (Wisła Puławy). Jego wynik – 230 kg - to rekord naszych zawodów!!! Najlepszą zawodniczką, z wynikiem 65 kg, okazała się natomiast Weronika Zielińska – uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Najlepszy zawodnik i zawodniczka wyłaniani i są na podstawie przelicznika wilks’a, to znaczy stosunku wyciśniętego ciężaru do masy ciała. Najstarszym zawodnikiem był Wojciech Raczuk (65 lat), który w kategorii do 100 kg zajął 4. miejsce, wyciskając 105 kg.

Mikołajkowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezesa AZS PSW w Białej Podlaskiej odbyły się już po raz czwarty. Od dwóch lat mamy możliwość ich organizacji w nowej hali sportowej przy Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Ideą zawodów jest promocja sportów siłowych w mieście i regionie. Dowodem na to, że cieszą się one coraz większą popularnością, jest stale zwiększająca się liczba uczestników. W tym roku wystartowało ich ponad 60.

Zawody sponsorowali: sponsor główny – suplementy.pl; ponadto: centrum rehabilitacji kompleksowej REMEDICA, Fabryka Ciała, Nove Kino MERKURY, CROSFIT Biała Podlaska, pizzeria OREGANO, barek studencki PATRYCJA, drukarnia CALAMUS i Franciszek Szabluk.

Patronat medialny nad zawodami objął Internetowy portal informacyjny biała24.pl, tygodnik Słowo Podlasia oraz Dziennik Wschodni.

Zawody zorganizowała sekcja ćwiczeń siłowych AZS Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Trenerem sekcji i pomysłodawcą zawodów jest nauczyciel akademicki PSW mgr Justyna Sadowska, która dziękuje: władzom uczelni za wielką życzliwość i wsparcie we wszystkich sportowych przedsięwzięciach sekcji, Franciszkowi Szablukowi, który od czterech lat wspiera zawody pełniąc funkcję sędziego głównego, sędziemu bocznemu – niegdyś zwycięzcy tychże zawodów – Mariuszowi Warownemu oraz członkom sekcji, których zaangażowanie pozwoliło zorganizować zawody z tak wielkim rozmachem i na tak wysokim poziomie, czyli Maćkowi Olesiejukowi, Dawidowi  ”Dexterowi” Szczygielskiemu, Markowi Zańko i Kindze Paśnik, obsłudze pomostu oraz wszystkim, którzy wspierali nasze działania. Największe podziękowania należą się niewątpliwie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy tak licznie przybyli na nasze zawody. DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!!! J 

Trener sekcji ćwiczeń siłowych AZS PSW Biała Podlaska

Justyna Sadowska

 

Wyniki IV Mikołajkowych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezesa

AZS PSW w Białej Podlaskiej, 7 grudnia 2015 r.

Kategoria do 63 kg

 1. Dominik Chojnacki – Ciechanów – 130 kg
 2. Kamil Szymula - Biała Podl. Fabryka Ciała – 100 kg
 3. Mateusz Rogoźnicki - AZS PSW Biała Podl. – 92,5 kg

Kategoria do 71 kg

 1. Adrian Skubisz – Komarno – 145 kg
 2. Bartosz Szucki – Grabanów – 132,5 kg
 3. Marcin Piotrowski – Łomazy – 127,5 kg

Kategoria do 79 kg

 1. Piotr Puczka - Biała Podl. – 145 kg
 2. Marek Melaniuk – Zalesie – 142,5 kg
 3. Mateusz Ossowski - Biała Podl .Fabryka Ciała – 140 kg

Kategoria do 85 kg

 1. Adrian Kopania – Zalesie – 180 kg
 2. Marcin Wendlandt - Łuków Energym – 155 kg
 3. Adrian Walczuk – Cełujki – 150 kg

Kategoria do 93 kg

 1. Robert Kanclerz - Biała Podl .Fabryka Ciała – 187,5 kg
 2. Kamil Filipek – Puławy – 182,5 kg
 3. Paweł Szudejko – Łomazy – 177,5 kg

Kategoria do 100 kg

 1. Kamil Kosyl - Wisła- Puławy – 182,5 kg
 2. Łukasz Lipka – Obsza – 170 kg
 3. Cezary Lisiewski - Łuków Energym – 160 kg

Kategoria powyżej 100 kg

 1. Łukasz Kuzioła - Wisła-Puławy – 230 kg
 2. Artur Jóźwiak – Siedlce – 220 kg
 3. Mariusz Bartołowicz - Ciechanów – GF TEAM – 212,5

Kategoria OPEN kobiet

 1. Zuzanna Majewska – Puławy – 70 kg
 2. Weronika Zielińska – Biała Podlaska – 65 kg
 3. Magdalena Grzyb - AZS PSW Biała Podl. – 30 kg
piątek, 11 grudnia 2015 12:32 Wpisany przez Justyna Sadowska