Spis treści
Szlachetna Paczka - Czas Prawdziwych Bohaterów
Opis rodzin
Fotogaleria
Wszystkie strony

plakatRównież i w tym roku inicjatywa Szlachetnej Paczki trafiła do naszych serc. Studenci oraz pracownicy naszej uczelni - koło naukowe eRka, koło naukowe resocjalizacji i profilaktyki oraz wiele osób o szlachetnym sercu, które chcą zostać anonimowe, stworzyli Super Drużynę.

 plakat_2_jpg_copyDlaczego to robią???

Z czystej potrzeby serca, to na pewno, ale również dlatego, że, jak sami twierdzą: „Naprawdę niewiele trzeba, by dać rodzinom szczęście”. Jak mówią SZLACHETNI: – Nasze rodziny są skromne, nie chcą zbyt wiele – czasami wystarczy kurtka, czapka, szalik, nie mają wygórowanych oczekiwań - jedna z potrzeb to buty na zimę rozm. 36.

Do 11 grudnia 2015 r. wolontariuszki są do dyspozycji w holu budynku rektoratu – udzielą informacji o rodzinach, dla których organizujemy paczki, o ich potrzebach, problemach. Artykuły zbieramy w holu głównym uczelni.


Informacji udziela również Anna Bogusz, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, pok. 367 R,
tel. 83 344 99 54, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Potrzebujemy:20151130_093654

Produkty spożywcze: herbata, kawa, cukier, konserwy mięsne, kasza, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, warzywa w puszkach, żywność trwała, bo - jak mówią rodziny -  lodówka jest najczęściej pusta, zdarza się nie jeść cały dzień.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.

 Odzież: 

  • Dorota lat 17: spodnie, koszulki, kurtka zimowa w rozmiarze L (168 cm), czapka, szalik, rękawice, gdyż jedzie na wycieczkę z klasą w góry a nie posiada również sportowych butów zimowych rozmiar 38
  • Jarek lat 16: spodnie, koszulki, kurtka zimowa rozmiar L (172 cm), czapka na mroźne dni.
  • Pan Adam: swetry, koszule rozmiar L lub XL, 175 cm, szczupły, buty zimowe sportowe rozmiar 43, buty zimowe sportowe rozmiar 42.
  • Kacper: Kurtka zimowa rozmiar 154, buty na zimę rozmiar 36, skarpetki, t-shirty, bluzy, spodnie dresowe, szlachetna_paczkaartykuły szkolne.

Każdy inny podarunek rodzinie będzie mile widziany.

Wyposażenie mieszkania: mikser/robot kuchenny (mikser już mamy), ściereczki do kuchni, ręczniki, pościel, patelnia, naczynia (talerze, miski), drewniane akcesoria (łopatki, łyżki), czajnik – generalnie szeroko rozumiane wyposażenie kuchni, kuchenka gazowa - obecna jest już bardzo stara (ma ponad 30 lat), może się zepsuć w każdej chwili, a co gorsza zagraża życiu (strach w momencie włączania, że w którymś momencie wybuchnie), środki czystości, aby móc dbać o siebie i mieszkanie, kołdra, poduszka.

Specjalne upominki

Jakiś lepszy dezodorant damski.
Kacper marzy o zegarku, a pani Ela o kremie odmładzającym.

czytaj - opis rodzin >>poniedziałek, 30 listopada 2015 11:52