logo-1-prawidlowe 26 maja 2014 r. w PSW w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedsiębiorcami w ramach projektu Biznestrans - „Transgraniczna platforma promująca współpracę między biznesem a instytucjami naukowymi w kierunku ich lepszych powiązań”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.


Konsultacje dotyczyły problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na obszarach transgranicznych, możliwości finansowania działalności gospodarczej ze źródeł Unii Europejskiej oraz trendów gospodarczych jak i możliwości rozwoju przedsiębiorczości obszarów transgranicznych. W spotkaniu uczestniczył prezes Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej mgr inż. Eugeniusz Izdebski, przedstawiciele strony białoruskiej oraz firm z powiatów objętych projektem, m.in.: California Trailer Sp. z o.o., Szeptycki Sp. z o.o., Uroczysko Zaborek, Budomex Sp. z o.o.. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej. Ze strony władz uczelni w spotkaniu uczestniczył kanclerz PSW mgr Adam Chodziński oraz dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych PSW prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Przedsiębiorcy podczas spotkania mieli okazję do zapoznania się z infrastrukturą PSW, w tym z laboratoriami Centrum Badań nad Innowacjami PSW.

Realizacja projektu Biznestrans ma przyczynić się do usprawnienia współpracy w zakresie rozwoju przedsiębiorczości transgranicznej. Konsultacje z przedsiębiorcami w ramach projektu Biznestrans są okazją do wymiany doświadczeń w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i możliwości rozwoju przedsiębiorczości na obszarach transgranicznych, a także szansą do poznania oczekiwań przedsiębiorców odnośnie realizowanego projektu. Zachęcamy przedsiębiorców do korzystania ze strony internetowej projektu www.biznestrans.pl i zamieszczania swoich ofert inwestycyjnych oraz do korzystania z Punktu Obsługi Przedsiębiorcy, mieszczącego się w Państwowej Szkole Wyższej.

dr Katarzyna Świerczewska-Pietras
kierownik projektu Bieznestrans

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 1234

5678

91011

poniedziałek, 09 czerwca 2014 07:17