flaga-ukrainy150
APEL
SOLIDARNI
Z UKRAINĄ


Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy z Ukrainy,

Ostatnie dni pełne są dramatycznych informacji z wydarzeń na Ukrainie. Pogłębiający się kryzys polityczny jest przedmiotem debat wielkich tego świata, polityków, przywódców.

W Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej studiuje 132 studentów pochodzących z Ukrainy. Pracują także profesorowie z uczelni ukraińskich.

Chcemy wyrazić i przekazać na dzisiejszym spotkaniu pełną solidarność z narodem ukraińskim, który budzi podziw świata w swojej determinacji i dążeniu do respektowania praw człowieka i demokratycznego państwa.

Pragniemy przekazać Wam nie tylko gesty solidarności, ale także wymierną materialną pomoc w formie zbiórki środków medycznych, a także pomoc finansową dla osób represjonowanych, bądź rodzin, które straciły najbliższych i ucierpiały w trakcie ostatnich dramatycznych wydarzeń. Żywimy głęboką nadzieję, że pokojowe inicjatywy i  negocjacje okażą się zwycięskie oraz wygrają z siłowymi i radykalnymi działaniami władzy.

Życzymy całemu narodowi ukraińskiemu siły w dążeniu do realizacji ambicji wolnościowych i demokratycznych.

Koleżanki i Koledzy z Ukrainy,

otaczamy Was wielką serdecznością. Łączymy się w bólu ze wszystkimi rodzinami z waszej Ojczyzny, które straciły najbliższych lub ucierpiały w ostatnich bolesnych dla demokratycznego świata wydarzeniach w Kijowie i innych miejscach na Ukrainie.

Nie jesteście sami! Nasza uczelnia niech będzie dla Was nie tylko miejscem, gdzie studiujecie i zdobywacie wiedzę. Pragniemy, abyście będąc wśród nas, mieli świadomość naszej życzliwości, wsparcia i solidarności.

Rektor prof. dr hab. Józef Bergier
Senat Uczelni
i cała społeczność akademicka
Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II
w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska, 21.02.2014 r.

piątek, 21 lutego 2014 12:53 Wpisany przez Marek Kowalczyk