Slajd1

„Studenci kierunku Rolnictwo lubią pomagać”

„tak mały gest każdego z nas może tak dużo znaczyć dla osób najbardziej potrzebujących…”

Pod takim hasłem w okresie Świąt Wielkanocnych studenci kierunku Rolnictwo Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej przeprowadzili zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących seniorów z terenu gminy Biała Podlaska, którzy w tych trudnych czasach epidemii znaleźli się w bardzo ciężkiej sytuacji.

Akcję zbiórki żywności przeprowadzono w dniach 29-31 marca 2021 roku na terenie Uczelni, jak również w jednym ze  sklepów „Biedronka” w Białej Podlaskiej, w którym w warunkach reżimu sanitarnego studentki kierunku Rolnictwo: Pani Ewa Pucyk, Natalia Szołucha i Pani Agata Żmudzińska pod opieką dr inż. Alicji Baranowskiej pełniły dyżury w ramach wolontariatu.

„Okazywane dobro porusza ludzkie serca…” – a  życzliwość i hojność pracowników naszej Uczelni, Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, naszych studentów, Fundacji Edukacja i Przyszłość, jak również mieszkańców regionu, którzy podczas zakupów dzielili się produktami żywnościowymi z Seniorami przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!  Za co wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Paniom z Sekcji Promocji za piękną promocję wydarzenia.

Jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi produkty żywnościowe zostały przekazane Pani
mgr Marlenie Makaruk Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskieji trafiły do najbardziej potrzebujących Seniorów, sprawiając im w tych trudnych chwilach wiele radości. Jest nam niezmiernie miło, że swoją obecnością zaszczycił nas JM Rektor prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Pan Rektor skierował bardzo miłe słowa podziękowania do studentek pracujących w wolontariacie przy zbiórce żywności:

„…Pomagając osobom najbardziej potrzebującym jest Pani wzorem do naśladowania nie tylko dla koleżanek i kolegów, ale  również dla naszej społeczności akademickiej.

Życzę Pani pomyślności, wielu powodów do uśmiechu.  Niech radość tych, którym Pani pomaga  zawsze motywuje Panią do dalszego działania…”

dr inż. Alicja Baranowska

napisali o nas również:

Podlasie24

Biała24

Slajd2

Slajd3

 

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 08:07 Wpisany przez Elwira Sołoduszkiewicz