Budowa_domu_studenta_strona2

 

Kolejny etap rozbudowy infrastruktury PSW

W dniu 30 kwietnia 2020 roku prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz mgr inż. Eugeniusz Izdebski reprezentujący Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej zawarli umowę dotyczącą realizacji inwestycji pt. „Wykonanie projektu i na tej podstawie budowa Domu studenta wraz z rozbudową bazy dydaktycznej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej”

Rozpoczęta inwestycja dotyczy budowy nowoczesnego obiektu wkomponowującego się i uzupełniającego dotychczasową infrastrukturę Uczelni. Wybudowany obiekt w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze umożliwi prowadzenie zajęć dydaktycznych studentom Wydziału Nauk o Zdrowiu. Pozostałe pomieszczenia zlokalizowane na czterech piętrach zostaną przeznaczone na część mieszkalną, umożliwiając pobyt ok. 80 osobom w pokojach jedno i dwu osobowych w standardzie pokoju hotelowego trzygwiazdkowego. Budynek zostanie wyposażony w infrastrukturę umożliwiającą minimalne zaangażowanie osobowe przy jego obsłudze oraz rozwiązania proekologiczne i jednocześnie minimalizujące koszty utrzymania m.in. instalację fotowoltaiczną zapewniającą zasilanie z energii słonecznej. Ostatecznym efektem będzie podpiwniczony, sześciokondygnacyjny obiekt o powierzchni zabudowy ok 900 m2, powierzchni użytkowej ok 3 000 m2 i kubaturze ponad 10 000 m3.

 

W ramach zawartej umowy, firma BUDOMEX Sp. z o.o. zobowiązała się do przygotowania dokumentacji projektowej, wykonania robót budowalnych i instalacyjnych, uzyskania pozwolenia na budowę oraz późniejszego pozwolenia na użytkowanie obiektu. 
Wszystkie prace projektowe, budowalne oraz uzyskanie pozwoleń zostaną wykonane 
w terminie do 31 sierpnia 2021 r., a łączny koszt wyniesie 14 300 000,00 zł.

 

Budynek wkomponowuje się w całość infrastruktury Uczelni i stanowi jednocześnie uzupełnienie i kontynuację rozwoju nowoczesnej bazy materialnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych zapewniając odpowiedni standard do zdobywania wiedzy oraz umożliwia życie w obiekcie na miarę XXI wieku. Obiekt zlokalizowany będzie przy istniejącym budynku głównym Uczelni przy ul. Sidorskiej 95/97 w Białej Podlaskiej.

Wartość całości robót inwestycyjnych wynosi 14 300 000,00 zł.
Zestawienie powierzchni Domu Studenta wraz z bazą dydaktyczną:
-    powierzchnia zabudowy projektowana 890 m2
-    powierzchnia użytkowa projektowana 3037 m2

poniedziałek, 04 maja 2020 20:40 Wpisany przez Elwira Sołoduszkiewicz