Projekt pt. "Aktywność fizyczna - studencka pasja" realizowany jest w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministerstwa Edukacji i Nauki

 mein_son_logo_on_whiteznaki_did-strona_www

 

Projekt “Aktywność fizyczna – studencka pasja” jest realizowany w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki/Doskonała Nauka, moduł: Popularyzacja nauki i promocja sportu zgodnie z umową SONP/SP/514371/2021 z 01.02.2022r. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Okres realizacji projektu: 01.02.2022 – 31.10.2023

Przyznane dofinansowanie: 58 894,00 PLN

Projekt Aktywność fizyczna - studencka pasja ma na celu upowszechnienie idei sportu akademickiego w środowisku studentów i pracowników Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej (ABNS) poprzez realizację cyklu wydarzeń sportowych, w których weźmie udział minimum 120 członków społeczności akademickiej ABNS. W trakcie 21 miesięcy trwania projektu zostaną zrealizowane 4 spływy kajakowe, 4 rajdy rowerowe, zawody w triathlonie turystycznym oraz dwukrotnie zawody w wieloboju sprawnościowym. W każdym wydarzeniu uczestniczyć będzie po 20-30 studentów i pracowników ABNS. Jedna osoba może wziąć udział w kilku wydarzeniach. Projekt ma charakter regionalny - realizowany będzie na obszarze północnej Lubelszczyzny (miasto Biała Podlaska i okolice). Spływy kajakowe oraz rajdy rowerowe będą mieć raczej charakter rekreacyjny i integracyjny. Ich atrakcyjna formuła ma zachęcać do podejmowania aktywności fizycznej i promować uprawianie sportu w różnych formach jako sposób na spędzanie wolnego czasu. Triathlon turystyczny i wielobój sprawnościowy skierowane są raczej do osób aktywnie uprawiających sport, a ich formuła oparta na rywalizacji ma zachęcać do podejmowania nowych wyzwać i zwiększania swojej aktywności. Różnorodne podejście do sportu pozwoli na wygenerowanie szerokiego zainteresowania proponowanymi wydarzeniami, co zachęci studentów oraz pracowników ABNS do podejmowania aktywności fizycznej.

 

 

Celem projektu jest upowszechnienie idei sportu akademickiego wśród społeczności studenckiej Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 

 

piątek, 18 marca 2022 14:51 Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2023 13:16 Wpisany przez Justyna Sadowska

Aktywność fizyczna - studencka pasja