Pracownicy admnistracyjni PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zainteresowani zrealizowaniem zagranicznego wyjazdu szkoleniowego w ramach programu Erasmus, przed złożeniem aplikacji u uczelnianego koordynatora programu, proszeni są o zapoznanie się z poniższymi zasadami kwalifikacji. Zasady dotyczą roku akademickiego 2012/2013.

 

1. Zasady kwalifikacji określają podstawowe kryteria kwalifikacji pracowników PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na wyjazdy w ramach programu LLP Erasmus w celach szkoleniowych (STT – Staff Training mobility).

 

2. Pracownik ubiegający się o wyjazd musi być zatrudniony w PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej.

 

3. Wyjazdy mogą odbywać się w zagranicznych przedsiębiorstwach lub szkołach wyższych (np. dziekanaty, biblioteki, działy współpracy z zagranicą, księgowość, itp.). W przypadku gdy instytucją przyjmującą jest uczelnia, pomiędzy instytucją wysyłającą a instytucją przyjmującą powinna być podpisana umowa bilateralna obejmująca wyjazdy typu STT.

 

4. Celem wyjazdu pracownika jest udział w szkoleniu podnoszącym kwalifikacje związane z charakterem pracy wykonywanej w uczelni macierzystej.

 

5. Pobyt pracownika musi być rozpoczęty i zakończony w okresie pomiędzy 1 czerwca 2012r.a 30 września 2013r.

 

6. Pobyt pracownika na wyjeździe szkoleniowym powinien trwać od 1 do 6 tygodni. Przy czym uczelnia przyznaje jedynie grant na wyjazdy tygodniowe, ze względu na ograniczone fundusze.

 

7. Pracownik zainteresowany wyjazdem składa podanie do Rektora o wyrażenie zgody na wyjazd szkoleniowy oraz Formularz zgłoszeniowy (Załącznik Nr 1 do zasad rekrutacji) do Uczelnianego Koordynatora Erasmusa. Rekrutacja na wyjazdy pracowników otwarta jest przez cały rok akademicki 2012/2013 do czasu wyczerpania środków finansowych.

 

8. Kwalifikacja kandydatów odbywa się komisyjnie, w składzie: Uczelniany Koordynator programu Erasmus oraz pracownik Sekcji Projektów i Funduszy Europejskich.

 

9. Podstawowe kryteria kwalifikacji to:

 

-  „Indywidualny program szkolenia” (Individual Work Programme) – dokument przygotowany przez pracownika w porozumieniu z instytucją zagraniczną i uczelnią macierzystą. „Indywidualny program szkolenia” określa: zakładane cele i oczekiwane rezultaty realizowanego szkolenia oraz harmonogram pracy i zadania pracownika.

 

- kompetencje językowe umożliwiające odbycie szkolenia w instytucji zagranicznej.

 

10. Pierwszeństwo przy kwalifikacji na wyjazdy będą miały osoby wyjeżdżające po raz pierwszy. Osoby które wcześniej skorzystały z wyjazdu typu STT mogą ponownie wziąć udział w mobilności Erasmus o ile ich „Indywidualny program szkolenia” nie będzie pokrywał się treścią z programem zrealizowanym w przeszłości.

 

11. Kandydaci zakwalifikowani na wyjazd zostaną osobiście powiadomieni o wynikach rekrutacji.

 

12. Kandydatowi przysługuje odwołanie od decyzji komisji w ciągu 7 dni od daty zamknięcia postępowania kwalifikacyjnego. Organem odwoławczym jest kierownik jednostki organizacyjnej, w której zatrudniony jest pracownik.

 

13. Z każdym pracownikiem zakwalifikowanym na wyjazd zostanie sporządzona pisemna umowa.

 

14. Przekazanie stypendium pracownikowi może nastąpić tylko pod warunkiem zaakceptowania wszystkich warunków umowy. Stypendium zostanie wypłacone w sposób uzgodniony pomiędzy pracownikiem a uczelnią.

 

15. Pracownik zakwalifikowany na wyjazd zostanie poinformowany o konieczności otrzymania z instytucji / uczelni przyjmującej na szkolenie pisemnego zaświadczenia o okresie pobytu, zrealizowaniu celu wyjazdu i charakterze odbytego szkolenia.

 

16. Jeżeli instytucją oferującą szkolenie jest uczelnia, jest ona traktowana jako instytucja realizująca szkolenie (szeroko pojęte „przedsiębiorstwo”).

 

17. Pracownik zostanie poinformowany przez uczelnię macierzystą o konieczności uzyskania dokumentu uprawniającego do korzystania z opieki zdrowotnej na terytorium UE.

 

18. Pracownik powinien być ubezpieczony (koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków) na czas podróży i pobytu w instytucji przyjmującej.

 

19. Po powrocie z wyjazdu szkoleniowego pracownik jest  zobowiązany do złożenia sprawozdania z wyjazdu i wypełnienia ankiety on-line dostępnej na stronie programu Erasmus.

 

20. Wszystkie zasady, z wyjątkiem tych odnoszących się do przyznanego stypendium, będą spełnione również w przypadku wyjazdu pracownika, który nie otrzymuje stypendium z budżetu programu Erasmus (wyjazd bez stypendium /wyjazd ze stypendium zerowym).

 

Zatwierdził:

 

prof. zw. dr hab. Mieczysław Adamowicz

 

Rektor PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

 

 

 

środa, 17 października 2012 14:23 Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 08:21 Wpisany przez Agnieszka Monika Kaliszuk

Współpraca zagraniczna - Wyjazdy wykładowców / pracowników