Art_of_FunW dniach 26-27 lipca w Białej Podlaskiej już po raz drugi odbył się Festiwal Art Of Fun. PSW objęła patronat nad wydarzeniem.

Impreza kulturalna obfitowała w liczne interesujące atrakcje i dostarczała wielu pozytywnych wrażeń. Festiwal przyciągnął setki osób, jednocząc pokolenia w różnym przedziale wiekowym.

II Festiwal Art Of Fun 2013 r. odbył się przy ul. Artyleryjskiej 14 w Białej Podlaskiej, przy lokalu Jazzanova.  

PSW w Białej Podlaskiej po raz pierwszy objęła patronatem Festiwal Art Of Fun  jako jedną z ciekawszych propozycji kulturalnych tegorocznych wakacji w województwie lubelskim.
PSW STAWIA NA KULTURĘ!

Festiwal Sztuki i Zabawy skupiał utalentowanych artystów, zarówno z kręgów muzycznych, sztuki ulicznej, jak i młodzieży uprawiającej sporty ekstremalne. W Festiwalu udział wzięli studenci PSW.  „To jest świetny festiwal, inicjatywy oddolne są najwartościowsze. Brawo dla ekipy organizatorów!!!”

Impreza cieszy się popularnością i uznaniem, wśród szerokiego grona osób.

W ramach imprezy pierwszego dnia ruszył przegląd kapel. Wybór nie był łatwy.Prezentując wysoki poziom swój talent pokazało kilka zespołów. Najlepsza w konkursie Art Of Fun Soundbeats okazała się formacja Death Fist z Radzynia Podlaskiego.
Następnie publiczność wspaniale bawiła się przy występach gwiazd: A.R.D, Spooky One i Hope.

„HOPE !!!!!!! Warto było stracić guziki od koszuliJ:) Miazga”

Drugiego dnia festiwal opływał w liczne zawody m.in. slackline (chodzenie po linie), skimboard (jazda na desce), czy też skateboard (jazda po specjalnie przygotowanych przeszkodach), frisbee (rzut dyskiem) i rzut papierowym samolocikiem. Uczestnicy podejmując wyzwania wykazali się nie lada kondycją, sprawnością fizyczną a przede wszystkim odwagą. Dodatkowo przez cały dzień odbywały się koncerty zespołów o interesujących brzmieniach i wspaniałej mieszance różnych gatunków muzycznych (The Option, Prowler, DJ Czarny i Tas, Ras i DJ Tort). Publiczność dawała z siebie wszystko szalejąc pod sceną.

Miłośnicy robienia zdjęć, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, mogli popisać się w konkursie fotograficznym pod nazwą Strzał Roku 2013. W ramach konkursu należało uwiecznić obraz z festiwalu, odnosząc się do następujących kategorii: zajawka, koncert, Art Of Fun. Zwycięzcę poznamy 11 sierpnia.

Przez dwa dni podziwiano prace lokalnych twórców graffiti uczestniczących w Graffiti Jam - malowaniu na ścianie lokalu Jazzanova. Chętnych do malowania nie brakowało. Równie ciekawą propozycją była minuta hałasu, podczas której każdy mógł pokazać swoje walory głosowe:)

Wydarzenie uświetnił tradycyjny festiwalowi II bialski Zombie Walk, któremu towarzyszyły efektowne kostiumy i charakteryzacje. Podczas pochodu żywych trupów została wybrana Miss Zombie. Zombie okupowały park Radziwiłłowski (New Necropolis- siedziba) a na finał imprezy przeniosły się pod scenę główną. Uwieńczeniem imprezy był koncert gwiazdy wieczoru – warszawskiego zespołu rockowego Maqama.

Festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, dostarczył wielu wrażeń artystycznych i kulturowych zarówno tym czekającym na dane wydarzenie cały rok, jak i zupełnie przypadkowym spacerowiczom, przechodniom, a także mieszkańcom pobliskich miejsc, gdzie odbywały się kulturalne działania.

Podsumowując, publiczność nie zwiodła, muzycy dali z siebie sto procent, mnóstwo konkursów i interesujących form spędzania wolnego czasu. PSW w Białej Podlaskiej wspiera inicjatywy młodzieży łączące w sobie zarówno rozrywkę jak i sztukę.

PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_1 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_6 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_7 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_12
PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_16 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_21 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_27 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_28
PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_29 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_39 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_53 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_62
PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_112 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_182 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_198 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_200
PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_203 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_207 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_210 PSW_Art_of_Fun_Festival_2013_217

 

wtorek, 30 lipca 2013 13:49