03_0620_plakat_23.02.2023

Zapraszamy do udziału w seminarium pn. „Aktualne problemy medyczne i społeczne – choroby odkleszczowe”, które odbędzie się 23 lutego 2023 r. o godzinie 9.30 w auli 159 R Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II.

Wydarzenie to będzie poświęcone analizie tematyki dotyczącej wybranych chorób odkleszczowych, w tym boreliozy z Lyme i kleszczowego zapalenia mózgu, ich objawom, diagnostyce i profilaktyce. Poruszony zostanie również temat udziału zwierząt domowych i żyjących w stanie dzikim w transferze patogenów zagrażających zdrowiu człowieka.
W gronie prelegentów znaleźli się znakomici specjaliści z zakresu medycyny, immunologii, a także osoby narażone na choroby odkleszczowe z racji podejmowanych aktywności zawodowych i hobbystycznych.

Odbiorcami seminarium będą wszyscy zainteresowani tematyką chorób odkleszczowych – w tym przedstawiciele środowisk zawodowo związanych z eksploatacją lasów, osoby zajmujące się łowiectwem, pracownicy ochrony zdrowia oraz studenci, zwłaszcza kierunków medycznych, rolniczych i turystyki.

Szczegółowy harmonogram oraz plakat – w załączniku.

Do pobrania:
Transmisja live na YouTube:

środa, 22 lutego 2023 13:44 Poprawiony: środa, 22 lutego 2023 15:01 Wpisany przez Marek Kowalczyk

Wydarzenia - Wykłady otwarte