perspektywy2019

W 20-tej edycji rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy” Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zajęła drugie miejsce. Jesteśmy dumni, że od 7 lat znajdujemy się w czołówce rankingu, a w latach 2016-2018 na pierwszym miejscu.

Na to, która uczelnia uplasuje się na wysokiej pozycji składa się wiele czynników: prestiż, potencjał naukowy, absolwenci na rynku pracy, innowacyjność czy ilość studentów zagranicznych.

Nasza Uczelnia uzyskała najwyższą ocenę za wielokulturowość środowiska studenckiego. W bieżącym roku kształcą się u nas studenci z 3 kontynentów i 9 państw. Kolejne najwyższe oceny uzyskaliśmy za ocenę parametryczną, która w niezależnej ocenie MNiSW dał nam kategorię „A” i „B” dla wydziałów i bogatą ofertę kształcenia wyrażającą się 18 kierunkami studiów, w tym 8 magisterskich i 4 inżynierskich.

Od 1 października 2019 roku uprawnienia do kształcenia nauczycieli będą miały tylko najlepsze, uczelnie. Wśród  wybranych przez  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazła się Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, która rozpoczęła nabór na  jednolite  studia magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Kolejną nowością są studia II stopnia (magisterskie uzupełniające) na kierunku filologia angielska.

http://ranking.perspektywy.pl/RSW2019/ranking-pwsz

środa, 12 czerwca 2019 14:25 Wpisany przez Marek Kowalczyk