DSCN5549-1

Miło nam poinformować, że dnia 15 listopada 2017r. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej nawiązała współpracę z Santander Universidades. Umowa została podpisana przez Rektora Uczelni – prof. dr hab. Józefa Bergiera oraz Wojciecha Leśniewskiego – Menedżera Santander Universidades. 

"Program Santander Universidades to jedyny w Polsce i na świecie projekt wspierający na taką skalę szkolnictwo wyższe. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej dołączając do Santander Universidades otrzymała dostęp do międzynarodowej sieci ponad 1100 uczelni należących do programu. W ramach działań strategicznych : umiędzynarodowienia, cyfryzacji uniwersytetów, promowania idei przedsiębiorczości oraz współpracy w zakresie staży i praktyk, Uniwersytet będzie mógł skorzystać nie tylko ze wsparcia finansowego Banku ale również z wiedzy wielu specjalistów z dziedziny IT, ryzyka, HR czy ekonomii" – powiedział Wojciech Leśniewski  Menedżer Santander Universidades.

Program Santander Universidades realizowany jest przez Bank Zachodni WBK Grupę Santander. Bank realizuje umowy o współpracy z uniwersytetami w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce oraz Europie, a od 2011 roku również w Polsce. Obecnie należy do niego ponad 50 polskich uczelni wyższych. Głównym celem Santander Universidades jest stworzenie uczelniom możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń na poziomie międzynarodowym.

"Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawla II w Białej Podlaskiej jako wiodąca uczelnia w kraju w grupie uczelni zawodowych, doceniana w najbardziej prestiżowym ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” z satysfakcją dołącza do grona największych ośrodków akademickich w kraju i zagranicą współpracujących w ramach programu Santander Uniweridades. Uczelnia znakomicie wpisuje się w zalożenia programu ze względu m.in. na : wysokie umiędzynarodowienie na poziomie 15%, realizowaną  działalność naukową potwierdzoną przyznanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ocenami  parametrycznymi wydziałów (A i B), oraz ze względu na propagowanie idei innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie” - powiedział prof. zw. dr hab. Józef Bergier Rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

DSCN5553 DSCN5559 DSCN5562 DSCN5564

środa, 29 listopada 2017 11:30 Wpisany przez Marek Kowalczyk