konkurs

Konkurs na tekst piosenki finałowej do musicalu "Karol" o życiu Św. Jana Pawła II

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim na tekst piosenki finałowej do musicalu "Karol" - pierwszego polskiego musicalu poświęconego życiu Św. Jana Pawła II. Konkurs ma charakter otwarty - adresowany jest do poetów, autorów tekstów piosenek, pasjonatów literatury i wszystkich innych twórców, którym bliskie są idee i wartości wpisane w pontyfikat Jana Pawła II. Nagrodą główną w konkursie jest wycieczka do Rzymu oraz wykorzystanie zwycięskiego tekstu piosenki w musicalu "Karol", z udziałem Anny Wyszkoni, Edyty Geppert, Piotra i Wojciecha Cugowskich oraz Jacka Kawalca (premiera musicalu odbędzie się 25 lutego 2017 r. w TAURON Arenie Kraków). Teksty piosenek można zgłaszać do konkursu w terminie do 30 października 2016 r., przesyłając je na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.musical-karol.pl/konkurs.

Do konkursu należy zgłaszać teksty piosenki, które odnoszą się tematycznie do dziedzictwa Św. Jana Pawła II, wyrażają związek duchowy współczesnych Polaków z Ojcem Świętym oraz znaczenie pontyfikatu i osoby Jana Pawła II dla kolejnych pokoleń. Utwór powinien podkreślać trwałość oraz ponadczasowy charakter wartości i idei wpisanych w pontyfikat Papieża-Polaka. Tekst piosenki, wyłoniony w konkursie, zostanie wykorzystany w ramach libretta musicalu w scenie finałowej spektaklu i będzie wykonany przez wszystkie postaci musicalu jako swego rodzaju hołd dla Jana Pawła II i wspomnienie Jego pontyfikatu. Do zwycięskiego tekstu piosenki muzykę napisze Filip Siejka - wybitny polski kompozytor, autor przebojów takich artystów jak Patrycja Markowska, Zbigniew Wodecki, Michał Bajor czy zespoły Feel i Perfect.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas premiery musicalu "Karol" 25 lutego 2017 r. w TAURON Arenie Kraków. Autor nagrodzonego tekstu pozna werdykt konkursowego jury dopiero z musicalowej sceny, gdy artyści zaśpiewają finałową piosenkę, z tekstem wyłonionym w konkursie (wcześniej decyzja jury nie zostanie ujawniona). Wyboru tekstu zwycięskiej piosenki dokona jury pod przewodnictwem prof. Michała Kaczmarczyka, literaturoznawcy i autora scenariusza musicalu Karol.

O musicalu "Karol"

Musical "Karol" to widowisko muzyczne, taneczne i aktorskie, poświęcone życiu i dziełu Jana Pawła II. Musical, z gościnnym udziałem największych gwiazd polskiej sceny, m.in. Edyty Geppert, Anny Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego oraz Jacka Kawalca (w roli Jana Pawła II), zaprezentowany zostanie masowej publiczności w największych salach koncertowych na terenie Polski. Światowa premiera spektaklu (dla 9 tys. widzów) odbędzie się 25 lutego 2017 r. w TAURON Arenie Kraków. Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesie widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II, ukazując biografię Karola Wojtyły na tle niezwykłej historii Polski i Europy XX wieku.

Dodatkowe informacje:

www.musical-karol.pl/konkurs
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. kom. 605-301-168

 Konkurs_tekst_piosenki_musical_Karol_informacja_zaproszenie.pdf

czwartek, 01 września 2016 10:50 Wpisany przez Ewelina Nowak