festiwal_kultur_online_strona

Szanowni Państwo! Studenci i Pracownicy PSW!

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium „KOMPETENCJE MIĘDZYKULTUROWE”.

Webinarium odbędzie się w ramach uczelnianego Festiwalu Kultur, którego celem jest podkreślenie, uwidocznienie i celebrowanie międzykulturowości i międzynarodowego wymiaru Naszej Uczelni.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 29 września 2020 r. w godzinach 10.00 – 11.45 za pośrednictwem platformy MS Teams.

Poniżej przekazujemy link do wydarzenia:

https://bit.ly/2RUThsx

 

Opis:

Jak żyć w międzykulturowym świecie? Jak korzystać z bogactwa, jakie daje nam obcowanie z innymi? Pracownicy oraz studenci Uczelni, która w coraz większym stopniu otwiera się na kontakty z innymi, powinni mieć dostęp do wiedzy, która pomoże im sprawnie poruszać się w tym nowym środowisku.

Webinarium „Kompetencje Międzykulturowe” to 1,5 godzinne spotkanie, które przybliży tematykę międzykulturowości oraz zachęci do pogłębienia swojej wiedzy w zakresie:

- zjawisk występujących na styku kultur i strategii radzenia sobie z nimi: różnice międzykulturowe, stereotypy, uprzedzenia;

- specyfiki pracy w zespole międzykulturowym;

- wiedzy nt. wymiarów kultury, stereotypów i uprzedzeń i zrozumienie ich wpływu na współpracę międzykulturową;

- umiejętności radzenia sobie z nieporozumieniami i trudnymi sytuacjami występującymi podczas współpracy w zespole międzykulturowym;

- korzyści wynikających z różnorodności środowiska międzykulturowego.

 

Prowadząca:

Anna Szlęk - psycholożka międzykulturowa. Prowadzi szkolenia krajowe i międzynarodowe z zakresu: zarządzania projektem, pracy w grupie i budowania zespołu, aktywizacji społeczności lokalnych, edukacji międzykulturowej, włączania osób z mniejszymi szansami, coachingu jako metody wspierania młodzieży, uczestnictwa. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli realizujących edukacyjne programy wymiany polsko-niemieckiej. Konsultantka programu „Młodzież w Działaniu”. Specjalizacja: Program „Młodzież w działaniu”; Edukacja międzykulturowa; Zarządzanie projektem; Zarządzanie ryzykiem w projekcie; Wspieranie młodych ludzi i nauczycieli.

 

Webinarium będzie można śledzić online na facebook’u PSW w Białej Podlaskiej:

Udział w webinarium ma charakter bezpłatny!

Zapraszamy do rejestrowania się na wydarzenie (https://fb.me/e/1M42lBdRB) i udziału w webinarium!

piątek, 11 września 2020 10:36 Wpisany przez Elwira Sołoduszkiewicz