AZS_slider690x300

Zawodniczki Państwowej Szkoły Wyższej wywalczyły złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Rozgrywki traktowane jako ćwierćfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

W minioną sobotę w hali sportowej PSW odbyły się zmagania czterech najlepszych zespołów w futsalu kobiet. Podopieczne Marcina Kasprowicza spisały się znakomicie, notując dwie wysokie wygrane. W półfinale rozgrywek zawodniczki AZS PSW ograły 6:0 reprezentację KUL-u, zaś w najważniejszym meczu dnia aż 9:3 UMCS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż zrealizowaliśmy plan w stu procentach. Bardzo chcieliśmy wywalczyć złoty medal i pod to przygotowywaliśmy się już od jakiegoś czasu. Mecz finałowy z UMCS był dla nas szczególny, bo w pamięci mieliśmy porażkę 2:3 z roku poprzedniego
i bardzo chcieliśmy się zrewanżować. Wiedzieliśmy, że jest to bardzo dobra drużyna, która w fazie eliminacyjnej wygrała wszystkie spotkania strzelając bardzo dużo bramek. Ponadto w jej szeregach znajduje się wiele doświadczonych zawodniczek na czele z Sylwia Matysik etatową reprezentantką Polski seniorek.

Dziewczyny świetnie spisały się w obronie i w ataku, a kibice zgromadzeni w hali PSW mogli obejrzeć sporo pięknych bramek. Jestem dumny z naszych zawodniczek – skomentował opiekun dr Marcin Kasprowicz

 

MECZ PÓŁFINAŁOWY

AZS PSW Biała Podlaska - KUL Lublin 6:0 (1:0)

Bramki: Klaudia Lefeld x2, Klaudia Płoska x2, Magda Konieczna, Oleksandra Klukha.

 

MECZ FINAŁOWY

AZS PSW Biała Podlaska - UMCS Lublin 9:3 (4:2)

Bramki: Oksana Dranouskaya x2, Katarzyna Michalska, Krystyna Kusiak, Oleksandra Klukha, Klaudia Płoska, Klaudia Lefeld, Magda Konieczna, br samobójcza.

AZS

W górnym rzędzie od lewej: Marcin Kasprowicz (trener), Elżbieta Edel, Beata Chapska, Klaudia Lefeld, Katarzyna Michalska, Magda Konieczna, Justyna Sadowska (prezes AZS PSW)

W dolnym rzędzie od lewej: Oksana Dranouskaya, Klaudia Płoska, Krystyna Kusiak, Oleksandra Klukha


piątek, 17 stycznia 2020 11:38 Wpisany przez Ewelina Nowak