Drogi studencie, pamiętaj ! wszystko zaczyna się w dziekanacie.

Z „Paniami z dziekanatu" zetknął się każdy, kto choćby przez chwilę studiował na wyższej uczelni. Studenci opowiadają sobie o nich anegdoty albo się ich boją.

 „ - Dzień dobry, można ?
- Proszę, zapraszam, czym chata bogata; zaświadczenie, warunki, komisy.”
(oryginalna pisownia)

 Istnieje wiele mitów i stereotypów o „Paniach z dziekanatów" – Najlepsze teksty „Pań z dziekanatu" szturmują Facebooka. Nie warto tak bardzo przywiązywać się do wszystkich informacji znalezionych na fanpage'u. Pamiętajmy, że praca w dziekanacie nie jest łatwa: to mnóstwo dokumentów, podań, wniosków, zaświadczeń, telefonów, non stop otwierające się drzwi, przez które wchodzą i wychodzą studenci.

„Podstawą tej pracy jest dobra organizacja. Zauważmy, że „Pani z dziekanatu" często odpowiada na to samo pytanie kilkadziesiąt razy dziennie" - stwierdza Pani Beata Zdolska Kierownik Dziekanatu Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych - „Do zadań dziekanatów należy m.in. prowadzenie dokumentacji dotyczącej toku studiów od rekrutacji do złożenia egzaminu dyplomowego, centralna ewidencja studentów w systemie komputerowym, pomoc materialna, przygotowywanie i wydawanie dyplomów ukończenia studiów oraz suplementów – jest tego naprawdę dużo".

Jak mówi Pani Małgorzata Mikołajczuk Kierownik Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych „Nasza praca polega na ciągłym kontakcie ze studentami, czasami rozwiązujemy problemy zapominalskich. Buduje się między nami zaufanie, bądź co bądź jesteśmy ze studentami w trakcie całego toku studiów. Widzimy, jak dojrzewają, zmieniają się".

Istnieje wiele legend potwierdzających błyskotliwą twórczość studentów w „kwestiach przeróżnych": wiecznie spóźniający się autobus, pies zjadający dokumenty czy gips na zdrowej ręce - to prawie standard. „Panie z dziekanatów" lubią swoich studentów, „to młodzi ludzie, którymi czasami trzeba pokierować, ale czasami jednak nie można być zbyt pobłażliwym, bo studenci łatwo to wykorzystują" - mówi Pani Małgorzata Mikołajczuk Kierownik Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

Drodzy studenci, życzymy Wam samych pozytywnie załatwionych spraw w dziekanacie. Szanujcie swoją „Panią z dziekanatu", a okres studiów będzie dla was miłym przeżyciem.

WIĘCEJ >>> Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych
WIĘCEJ >>>
Dziekanat Wydziału Nauk Ekonomicznych i Technicznych


czwartek, 25 sierpnia 2016 13:51 Poprawiony: czwartek, 15 września 2016 09:54 Wpisany przez Arkadiusz Franczuk